|

Fotografia | Mateusz Aleksandrowicz

W środę, 13 września 2017, o godz. 17.00, Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Mateusza Aleksandrowicza pt. „Karkonoskie Impresje”.

Mateusz Michał Aleksandrowicz urodził się 12 września 1990 w Wysokiem Mazowieckiem, w województwie podlaskim. Tam ukończył technikum mechaniczne, zaś pierwszy raz z fotografią zetknął się, gdy miał 13 lat. Od tamtej pory jest ona jego pasją. Obecnie od roku, na stałe, mieszka w Jeleniej Górze. Jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Tajników fotografii uczył się w Warszawskiej Szkole Reklamy, na kierunku Fotografia artystyczna i reklamowa, gdzie miał okazję doskonalić swoje umiejętności pod kierunkiem znanego fotografa, Szymona Kobusińskiego. Najchętniej fotografuje przyrodę, skupia się na detalach, swoją uwagę zwraca ku tym elementom natury, które przez swoją potoczność wydają się oczywiste, a jednak skrywają w sobie karkonoską magię.

Młody fotografik ciągle doskonali warsztat, a robiąc zdjęcia, stara się w indywidualny sposób uchwycić i podkreślić grę światłocienia, a także osobiście wczuć się w perspektywę.

Wystawa prezentuje fotografie czarno-białe i kolorowe. Na nich żywioł wody uwypukla zarówno przemijalność czasu, jak również potęgę trwania. Długie czasy naświetlania opływają, jak mgła, kamienie, nieruchome skały oraz tajemny żywot mchów.

Kuratorką wystawy jest Agata Turska-Makutynowicz.

Wystawę będzie można zwiedzać codziennie w godz. 8.00 – 20.00, potrwa ona do 11 października 2017.

Wstęp wolny.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

 

Podobne wpisy