|

Cicho, bo nie usłyszę | Piotr Jagielski

26 września 2018 (środa), o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na wernisaż wystawy jeleniogórzanina Piotra Jagielskiego pt. „Cicho, bo nie usłyszę”. Na wystawie w Galerii „Muflon” zaprezentowane zostaną rzeźby w drewnie lipowym oraz  wcześniej niewystawiane malarstwo olejne, osobny i  intymny fragment świata tego artysty.

 Piotr Jagielski (rocznik 1961), absolwent  Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze to twórca specjalizujący się w rzeźbie w drewnie, od niedawana także zajmuje się malarstwem. Przez lata był związany z grupą plastyczno-teatralną „Pławna 9”, brał udział w plenerach rzeźbiarskich: Kostrzyn nad Odrą (2003), Pławna (2003–2006), Milic w Niemczech (2005), Pławna (2008).

Wystawa „Cicho, bo nie usłyszę” to jego czwarta wystawa indywidualna.

Jego Anioły Karkonoskie, mające oryginalny certyfikat „Wyprodukowano pod Śnieżką” wędrują po całej Polsce i Europie, znalazły się w zbiorach Janiny Ochojskiej i Maryli Rodowicz, a także w wysokiej na 8 metrów Szopce Bożonarodzeniowej w Liverpoolu. W Sobieszowie, jego rzeźby przysiadły na parapetach Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, a figura Kunegundy z Chojnika strzeże parku przy ul. Karkonoskiej.

Obecnie mieszka w Jeleniej Górze – Jagniątkowie.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.  Wystawa potrwa do 17 października 2018.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy