Skrzaty Piotra Jagielskiego w Muflonie

Od 9 grudnia 2011 roku Miejski Dom Kultury „Muflon” ma nowych lokatorów – kolorowe i figlarne skrzaty przysiadły na zewnętrznych parapetach obiektu

Cztery wesołe figurki, wśród których jest tancerka z wachlarzem, aktor trzymający maski teatralne, muzyk grający na gitarze i malarka z pędzlem, obrazują zajęcia odbywające się w „Muflonie”. Skrzaty są również dobrymi duchami tego miejsca i będą opiekowały się wszystkimi, którzy tu przychodzą i pracują.

Barwne i pogodne figurki już od ponad tygodnia cieszą mieszkańców Sobieszowa, dodając uroku najbliższemu otoczeniu. Wywołują uśmiech nie tylko u dzieci, ale także wśród dorosłych. Zapraszają jednocześnie, aby wejść do środka i zapoznać się z bogatą ofertą MDK „Muflon”.

Uroczyste odsłonięcie skrzatów m.in. przez p. Mirosławę Dziką, z-cę prezydenta Miasta Jelenia Góra, p. Martę Proházkovą, dyrektor Eurocentrum z Jablonca nad Nysą, p. radnego Janusza Wojtasa oraz p. Halinę Muszyńską, prezes ZAS, odbyło się 09 grudnia 2011 r. podczas imprezy „Polskie Boże Narodzenie z Czeskim Gościem”.

Skrzaty zostały wykonane w pracowni rzeźbiarskiej Piotra Jagielskiego, artysty mieszkającego w Sobieszowie.

Podobne wpisy