|

Koncert muzyki improwizowanej 6.01.2012

6 stycznia 2012  godz. 18.00 / Sala Widowiskowa  Miejskiego Domu Kultury “Muflon”

KONCERT MUZYKI IMPROWIZOWANEJ  z cyklu: “SCENA BLIŻEJ NAS” | wstęp 5 zł.

Koncert towarzyszy sesji nagraniowej, na której pomysł wpadli kontrabasiści Zbyszek Kozera i Kuba Cywiński. Muzycy na co dzień związani z miastem, postanowili wyjechać w góry, by spędzić tam razem czas i grać muzykę z dala od cywilizacji. Do współpracy zaprosili perkusistę Wojtka Romanowskiego oraz klarnecistę Mateusza Rybickiego. Ich “bazą” w górach będzie siedziba Teatru “Cinema” w Michałowicach, a nagranie prawdopodobnie zostanie zrobione w starej sali widowiskowej kowarskiego domu kultury.

Muzycy eksplorują takie gatunki, jak jazz, free jazz czy impro. Możemy się więc spodziewać muzyki ekspresyjnej, otwartej i nie dającej się łatwo sklasyfikować.

Koncert w Domu Kultury “Muflon” zostanie zarejestrowany.

wystąpią:

JAKUB CYWIŃSKI – (KONTRABAS)

– urodzony 23.10.1983. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Royal Academy of Music w Londynie. Laureat 2. miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym w Łodzi w roku 2006 oraz 2. miejsca na Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym we Wrocławiu w 2008. Twórca zespołu RMTC i The Contemporary double bass group. W przeszłości członek zespołu Up to Date razem ze skrzypkiem Adamem Bałdychem, współtworzył także trio Erase wraz z perkusistą Michałem Trelą i saksofonistą Gerardem Lebikiem.
Obecnie współpracuje z zespołem Foton (płyta zespołu pod tytułem “Zomo Hall” została wydana przez prestiżową wytwórnię Not Two oraz dobrze przyjęta przez słuchaczy i krytyków) i Southbank Sinfonia.

WOJCIECH ROMANOWSKI – (PERKUSJA)

– urodzony w Bydgoszczy 1981, gdzie ukończył szkołę muzyczną im.Artura Rubinsteina oraz studia pedagogiczne na Akademii Muzycznej w tym mieście w 2005 roku. Współpracował ze szczecińską grupą – Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, z którą zajął 1. miejsce na konkursie standardów jazzowych w Siedlcach oraz brał udział w projekcie Grzegorza Nadolnego Acoustic Topless, z którym zdobył drugie miejsce w konkursie Bielska Zadymka jazzzowa 2000. Laureat pierwszego miejsca exequo wraz z trio Stefana Gąsieńca na 28. Konkursie Młodych Debiutujących Zespołów Jazz Juniors w Krakowie 2004. Grał z takimi muzykami, jak Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Karol Szymanowski, Jarek śmietana, Wojtek Mrozek, Grzegorz Nadolny, Marek Bałata, Bogdan Hołownia, Andrzej “Bruner” Gulczyński oraz wieloma innymi.
Obecnie związany jest z wrocławskim środowiskiem jazzowym – zespoły Foton i Emerge.

ZBIGNIEW KOZERA – (KONTRABAS)

– urodzony 14.07.1982, swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej we wrocławiu w klasie kontrabasu klasycznego. Przez szereg lat działał czynnie jako muzyk klasyczny, koncertując w Polsce i za granicą (Francja, Włochy, Austria, Czechy, Niemcy) z różnymi orkiestrami. Obecnie student 3. roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu (kontrabas). Inspiracje czerpie z muzyki współczesnej, jazzu, free jazzu i innych form muzyki improwizowanej. Był uczestnikiem Projektu 24 hour run, w ramach wrocławskiego festiwalu Jazztopad, brał też udział w projekcie Music According To Art, którego założycielem jest trębacz i kompozytor Piotr Damasiewicz.

MATEUSZ RYBICKI – (KLARNET, KLARNET BASOWY)

– urodzodzony 22.02.1988 w Kowarach. Pierwszy kontakt z muzyką improwizowaną zawdzięcza muzykom współpracującym z Teatrem Cinema, w którego siedzibie się wychowywał. Absolwent Wrocławskiego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego, obecnie student wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na wydziale jazzu. Członek projektów, takich jak: Requiem for Mozart, Talama, autor muzyki teatralnej, twórca przedstawienia Sounds of Gestures. Współpracował z muzykami z Niemiec, Japonii, Holandii, Meksyku i USA.

 

Podobne wpisy