Autostopem z Karin Stanek

14.XI.2015, godz.18.00, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury “Muflon”

Big beatowy spektakl muzyczny z największymi przebojami legendarnej piosenkarki Karin Stanek odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. W rolę gwiazdy wcieli się Agnieszka Wajs, aktorka i obecna wokalistka zespołu Czerwono Czarni.

Podczas imprezy zostaną przypomniane przeboje sprzed lat śpiewane przez Karin Stanek – bytomiankę z warkoczami, która w latach 60’ wylansowała takie piosenki, jak „Malowana Lala”, „Chłopiec z gitarą”, „Autostop”, „Tato kup mi jeansy”, „Walentyna Twist”, czy też „Jimie Joe”. Po ponad pół wieku od jej spektakularnego debiutu Alina Moś-Kerger stworzyła monodram z muzyką na żywo, w którym Agnieszka Wajs wciela się w postać „pierwszej polskiej rokendrolówy”. Monodram jest nie tylko przeglądem twórczości artystki, ale i opowieścią o życiu młodziutkiej dziewczyny, która rzuciła się w wir show-biznesu. Przeplatana żywiołowymi piosenkami historia życia znanej piosenkarki wzruszy i rozbawi każdego widza.

Kierownictwo muzyczne spektaklu “Karin Stanek” objął muzyk Piotr Górka, który przearanżował popularne hity Karin Stanek i wraz z absolwentami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach: Łukaszem „Forestem” Piechota – instrumenty klawiszowe, Piotr Górak – kontrabas towarzyszy Agnieszce Wajs na scenie.

– Przeboje bigbitu kojarzą się jednoznacznie z rock’n’rollem i żywiołowością. Ale okazuje się, że świetnie brzmią także w rytmach bossa-novy, jazzu, a nawet fado, jak u Cesárii Évory. Chociaż oczywiście w spektaklu nie brakuje też mocnego uderzenia. A wszystko gramy na żywo – tak jak grała Karin Stanek, Czerwono-Czarni i inne tuzy bigbitu – mówił Piotr Górka.

Bilet kosztuje 20 zł. Rezerwacje i sprzedaż biletów w sekretariacie MDK „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.

Link do fragmentów ze spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZPmodO5qb4Y

Podobne wpisy