|

Malarstwo | Emanuela Czujowska

Od 18 listopada 2020 (środa) od godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza na wystawę malarstwa Emanueli Czujowskiej, artystki wciąż poszukującej nowych form wypowiedzi. Ekspozycja prezentuje prace inspirowane pejzażem karkonoskim, na wpół realistyczne, na wpół abstrakcyjne. Jednak najważniejszym jej tematem i podstawowym elementem jest natura.

„Pejzaż niejednoznaczny” to seria obrazów mówiących o krajobrazie nieco inaczej. Poprzez różnorodność plam przedstawione pejzaże nikną i pojawiają się jednocześnie. Gdzieś przy linii horyzontu odczytać można lasy, góry, wodę i niebo, ale pomiędzy nimi przestrzeń żyje własnym życiem. Stonowane barwy sprawiają, że gubi się też pora roku. Światło również nie jest czymś oczywistym. Przebicia złotych i srebrnych kształtów dodają tylko innego wymiaru tej samej rzeczywistości.

Emanuela Czujowska – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w roku 1994 w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Zajmuje się grafiką użytkową, rysunkiem i  malarstwem). Piękno górskiego krajobrazu i natury sprawiły, że na miejsce swojego życia i twórczości wybrała Karkonosze i Góry Izerskie. Inspirowana otoczeniem, miejscami i zdarzeniami tworzy własne światy.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.

Ze względu na przepisy związane z pandemią, MDK „Muflon” uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału w finisażu w styczniu 2021 przez maila muflon@sobieszow.pl lub telefonicznie: 75 75 537 70.

Wystawa potrwa do 8 stycznia 2021.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Podobne wpisy