|

W stronę słońca | fotografia

12 lutego 2014 (środa), godz. 17.00, Galeria “Muflon”

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii trójwymiarowej „W stronę słońca” autorstwa Jacka Gniewka i Michała Grzywacza z Trzebini.

Obydwaj są pasjonatami fotografii stereoskopowej. Ich prace w formie wystaw fotografii trójwymiarowych, były prezentowane w wielu galeriach w Polsce, między innymi w Tarnowie, Nowym Targu, Puławach, Zgorzelcu i Jastrzębiu- Zdrój. Fotografie prezentowane na tej wystawie, to zdjęcia wykonane w trójwymiarowej technice zwanej ANAGLIFEM. Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu poprzez iluzję przestrzeni.

Wystawa prezentuje prace fotograficzne w technice 3D (trójwymiarowej), zainspirowane obrazami z podróży w rejon akwenu Morza Śródziemnego: powstały one m.in. w Grecji i Turcji, a także na Wyspach Kanaryjskich oraz w Egipcie. Na wielkoformatowych odbitkach zobaczyć można słoneczne pejzaże i zabytki starożytności, a technika zastosowana przez twórców sprawia, że ulegamy zachwycającej iluzji, dzięki której widzimy głębię – trzeci wymiar obrazu i mamy wrażenie, jakbyśmy sami znaleźli się w jego przestrzeni.

Wystawa czynna do 7 marca 2014 roku. Wstęp bezpłatny.

Podobne wpisy