||

Rzeczpospolita babska || Ekowarsztaty

W najbliższą sobotę, 8 września 2018, w godz. 12.00 – 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza na „Ekowarsztaty”, zaś wieczorem, o godz. 18.00 – na projekcję filmu „Rzeczpospolita babska”.

W programie „Ekowarsztatów” przewidziano m.in. warsztaty plastyczne „Na szkle malowane” – dla wszystkich chętnych, które poprowadzi artysta plastyk, Andrzej Woźniak; występy dzieci, konkurs wiedzy o Sobieszowie oraz zajęcia interaktywne. Inicjatywa ta odbędzie się podczas „Pikniku pod Chojnikiem” na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w  Sobieszowie, przy ul. Bronka Czecha 14.

„Rzeczpospolita babska” (96 min.) to film z roku 1969, w reżyserii Hieronima Przybyła, komedia obyczajowa o perypetiach grupy zdemobilizowanych żołnierek, osiadłych tuż po wojnie w majątku „Sarmatka” i składających „śluby panieńskie”, których dotrzymania skutecznie im uniemożliwi grupa byłych wojskowych.

Projekcja filmu w cyklu „W starym kinie” będzie miała miejsce w sali widowiskowej MDK „Muflon”. Wstęp wolny.

Oba działania realizowane są przez Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie w ramach inicjatywy lokalnej „Sobieszów dla siebie/dla nas Sobieszowian” będącej częścią projektu TWOJE+MOJE=NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem DOM KULTURY+ Inicjatywy lokalne 2018.

logo

Imprezy dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy