|

„Nasi Przodkowie” – wspomnienia fotograficzne

Gdzieś w zakurzonych albumach, w domowych archiwach, skrzynkach i pudełkach leżą stare zdjęcia, których dawno nikt nie przeglądał. Właściciel poniemieckiego domu, prababcia w ogrodzie, rodzeństwo sąsiada podczas zabawy nad rzeką, dziadek zaprzęgający konia, rodzice w dniu ślubu… Masz takie zdjęcia? W październiku będzie szansa, by pokazać je światu na nowo oraz by pamięć o ludziach z tych fotografii ocalić od zapomnienia.

Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza mieszkanki i mieszkańców Jeleniej Góry, a szczególnie –  Sobieszowa, do wspólnego stworzenia wystawy fotograficznej pt. „Nasi przodkowie”.

Przez cały najbliższy miesiąc, do 10 października 2018, można przynosić do „Muflona” archiwalne zdjęcia osób, które zamieszkiwały nasz region. Zeskanowane fotografie zostaną wywołane, a udostępniający  oryginały, po zamknięciu wystawy, będą mogli odebrać kopie na własność.

Do każdej fotografii należy dodać informację o tym, kogo ona przedstawia, skąd dana osoba (lub grupa osób) przybyła na tereny tzw. Ziem Odzyskanych (np. Kresy, centralna Polska, Tyrol, itp.), a  może była autochtonem.

Wystawa „Nasi przodkowie” w dniu 24 października 2018 w Galerii „Muflon” zainauguruje „I Festiwal Obrzędów – Przodkowie”, będzie też połączona z wręczeniem nagród laureatkom i laureatom konkursu literackiego na epitafium „A koniec jest początkiem i nową nadzieją”.

Kuratorką wystawy „Nasi przodkowie” jest Agata Makutynowicz, fotografie można składać w sekretariacie MDK „Muflon”.

Więcej informacji pod nr tel. 75 755 37 70.

Projekt I Festiwal Obrzędów – Przodkowie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo_MKiDN_RP

Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy