|

Sybiraczki i Goście 2019

27 września 2019 (piątek), o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego na 1 października, odbędzie się doroczny koncert grup śpiewaczych pt. „Sybiraczki i ich Goście”.

Wystąpi zespół „Sybiraczki i Kresowianie”, a także zaproszone przez ten zespół, grupy śpiewacze z regionu: Wojcieszowianki, Łużyczanki z Pobiednej,  Szarotki z Mysłakowic, Szklarki z Piechowic, Bolkowianie,  Dziwiszowianki, Goczałkowianie oraz Kowarskie Wrzosy.

Działalność „Sybiraczek i Kresowian” jest cennym przykładem aktywności seniorek i seniorów, bowiem  ten dwunastoosobowy zespół nie tylko spotyka  się w MDK „Muflon” na cotygodniowych próbach, ale również bierze czynny udział w wielu uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występują też dla pensjonariuszy domów pogodnej starości,  pacjentek i pacjentów w szpitalach, dla osób z niepełnosprawnościami;  współpracują ze szkołami, przekazując  dzieciom i młodzieży swoją życiową wiedzę i znajomość pięknych pieśni,  ale przede wszystkim aktywizują osoby starsze z Jeleniej Góry oraz integrują ze sobą lokalne zespoły.

Na repertuar koncertu składa się różnorodna  gama utworów: od pieśni sybirackich, kombatanckich i patriotycznych, poprzez piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe (w tym religijne), po piosenki z historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Koncert jest realizowany w ramach cyklu „Scena Bliżej Nas”.

Wydarzenie finansowo i rzeczowo wspierają Panie Posłanki na Sejm: Zofia Czernow i Marzena Machałek. Wśród sponsorów, dzięki którym ma miejsce to spotkanie są: Nieruchomości Stępień,  Rotary Klub Jelenia Góra oraz Pani Regina Chrześcijańska – AD REM.

Koncert dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

loga dofinansowane z

Podobne wpisy