|

Jacek Kleyff

18 października 2019 (piątek), o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza na koncert Jacka Kleyffa, legendy polskiej piosenki autorskiej i jednego z jej najwybitniejszych przedstawicieli. Jacek Kleyff – charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. Kleyff – bard, poeta, kompozytor, współtwórca kabaretu „Salon Niezależnych” oraz Orkiestry Na Zdrowie.  Ten koncert to wydarzenie, którego nie można przegapić!

W listopadzie 2012 nakładem Wydawnictwa „Czarne” ukazała się książka pt. „Rozmowa”, będąca zapisem wywiadu – rzeki z Jackiem Kleyffem, przedstawia ona fascynującą biografię nietuzinkowego człowieka, a w jej tle brzmią echa historii Polski ostatnich dekad. W 2013 roku artysta po czternastoletnim milczeniu powrócił z płytą pt. „Znalezienie”, która okazała się wielkim wydarzeniem. Płyta sprzedała się (i nadal się sprzedaje) nad wyraz dobrze.

Na scenie Jackowi Kleyffowi towarzyszyć będzie Nastazja Niakrasava, wokalistka i multiinstrumentalistka (akordeon, cymbały, śpiew), urodzona w Kazachstanie w rodzinie białorusko-rosyjskich przesiedleńców. Artystka ta wychowała się na Białorusi, a od 2009 roku mieszka w Polsce. Do tej pory występowała z etno-jazzową grupą NHS, w 2008 roku utworzyła z Pawłem Ryżkowem formację Folk Roll. Od 2011 współpracuje także z formacją R.U.T.A.

Po koncercie widzowie będą mieli możliwość nabycia książki, zdobycia autografu i porozmawiania z wybitnym artystą.

Rezerwacja i zakup biletów w cenie 40 zł  w sekretariacie MDK Muflon. Tel. 75 755 37 70.

Koncert dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

loga dofinansowane z

Podobne wpisy