|

Głosowisko 2018

Rozpoczynamy zapisy do jubileuszowego X Konkursu Piosenki Polskiej “Głosowisko”, który odbędzie się w sali widowiskowej 9 listopada (piątek), o godz. 10.00.

Jubileuszowy konkurs będzie miał wyjątkową oprawę – na finał, z krótkim recitalem, wystąpi Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, główny juror tegorocznej edycji “Głosowiska”.

Nie zabraknie też jubileuszowego tortu ufundowanego przez cukiernię “Merkury” w Jeleniej Górze, a na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez: Orska – autorska biżuteria, RICOH, Anna Mangold Photography, 2 Towers – biżuteria skórzana, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Tegoroczna edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Uczestników oceniać będzie jury w składzie:
Jarosław Wasik – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej, obecnie dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
Dawid Król – absolwent Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Nauczyciel gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, gitarzysta, kompozytor, aranżer w zespole JAZZGOT QUARTET.
Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor (absolwent wrocławskiej PWST), literat. Współzałożyciel teatru CINEMA, lider teatru Pracownia Prowincja i arteterapeutycznego Teatru Osób Uzależnionych „Karawana”.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 26 października, na adres mailowy: bozena.muflon@gmail.com lub muflon@sobieszow.pl (w tytule: „Głosowisko 2018”) lub na adres pocztowy MDK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra, z dopiskiem „Głosowisko 2018”.

Uwaga!
Nieprzekraczalny termin przesyłania kompletu materiałów upływa z dniem 26 października 2018.

Regulamin konkursu (wraz z kartą uczestnictwa) do pobrania tutaj: Regulamin Glosowisko 2018 oraz w sekretariacie MDK Muflon.

X Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2018 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy