|

Harold Pinter | Pokój | Karwana

30 listopada 2013 (sobota), godz. 18.00, sala widowiskowa MDK “Muflon”

Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na premierowy spektakl w wykonaniu Teatru Osób Uzależnionych Karawana. 30 listopada o godz. 18.00 wystawiona zostanie sztuka „Pokój” Harolda Pintera, angielskiego dramaturga, laureata literackiej Nagrody Nobla, zaliczanego do czołowych przedstawicieli teatru absurdu.

„Pokój” jest pierwszą napisaną przez niego sztuką teatralną. W kręgach literackich nazwisko Pintera jest synonimem wrażliwości teatralnej, która zakłada współistnienie zaskakującego pomysłu scenicznego, wirtuozerii językowej oraz humoru. Bohaterowie jego pokazani są w najzwyklejszych sytuacjach, ale oglądając sztuki nie sposób nie myśleć o kwestiach egzystencjalnych i filozoficznych. Sam autor o sztuce „Pokój” mówi tak: „Z zewnątrz napiera na nich świat, a to jest przerażające […] Wszyscy jesteśmy w pokoju, a na zewnątrz jest świat, który ma wszelkie cechy nam znane, a jednak jest zupełnie niewytłumaczalny i przerażający, dziwny i niepokojący.”

Spektakl aktorzy poświęcili pamięci Marka Cwena – jednego z członków zespołu.

Reżyseria i adaptacja: Tadeusz Rybicki, światło: Marcin Sweklej, występują: Beata Chłopeniuk, Darek Jezierski,  Piotr Marszałek, Paweł Jeleński, Janusz Belczyk, Lesław Zamaro.

Wstęp wolny.

Podobne wpisy