|

Po drugiej stronie

Wernisaż „Po drugiej stronie” jest trzecią już prezentacją prac artystycznych grupy Π-art w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Na wystawie zobaczyć można prace malarskie oraz szklane formy witrażowe. „Po drugiej stronie” naszej rzeczywistości istnieją światy pełne wyobraźni. Wejść do nich mogą wszyscy, lecz nie każdemu dane jest o tym opowiedzieć. Kolejna wystawa Π-art’u w Galerii „Muflon” to ślady zapisu z podróży do światów, które niewiele ogranicza.

 Grupa twórcza Π-art, która istnieje od 2014 roku, jest kierowana przez artystkę plastyk Emanuelę Czujowską; zrzesza osoby z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Karpacza oraz okolic, te, które oddały serce wielu odmianom sztuki. Członkinie i członkowie Π-art’u to artystki oraz artyści zarówno ze średnim i wyższym wykształceniem artystycznym, jak też i amatorskim. Część z nich uczestniczy w działaniach pracowni plastycznych: w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wszyscy mają też różny staż i doświadczenia malarskie. Działalność grupy skupia się na promocji nie tylko już uznanych w regionie twórców, ale stawia sobie za cel pomoc w budowaniu dorobku twórczego tym, którzy zaczynają dopiero swoją życiową przygodę ze sztuką – na poważnie.

Prace malarskie zaprezentują: Joanna Adamczuk, Emanuela Czujowska, Bożena Flieger, Dorota Fluder- Głowacka, Marek Głowacki, Irena Gołąb, Iwona Anna Górska, Danuta Hajdasz, Dominika Idziak, Tadeusz Janczyński, Alicja Janowska, Mariusz Kołkowski, Elżbieta Lipek, Maria Maczkowska, Marzena Menażyk, Irena Regucka – Grała, Mieczysława Skowron, Elżbieta Szewc-Burzyńska, Dorota Szewczyk, Józef Szymański, Teresa Tańska, Jerzy Tański, Katarzyna Titow, Halina Truszczyńska, Andrzej Woźniak, Ewa Zając, Grażyna Zoldi, Elżbieta Żak. Gościnnie: Artur Wojtczak.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.
Wystawa „Po drugiej stronie” w Galerii „Muflon” potrwa do 25 października 2019. Wstęp wolny.
Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.
loga dofinansowane z

Podobne wpisy