|

Kwiat jabłoni

Już 15 listopada 2019 (piątek), o godz. 19.00, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, po raz pierwszy w Jeleniej Górze zagra Kwiat Jabłoni, siostrzano-braterski duet folk-elektroniczny! Ich debiutancki teledysk do piosenki „Dziś późno pójdę spać” wyświetlono na YouTube prawie 9 milionów razy.

Kwiat Jabłoni został założony w marcu 2018 roku przez rodzeństwo – Kasię i Jacka Sienkiewiczów. W ich repertuarze znajdują się piosenki autorskie w języku polskim, o znakomitej warstwie literackiej i muzycznej, ale też anglojęzyczne przeboje takich gwiazd jak Tracy Chapman, Bob Dylan, czy Paul Simon. A muzykę scalają we wspólnotę brzmienia – elektronika i instrumenty akustyczne.

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami artyści zaczerpnęli z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile’a. Do tego Kasia i Jacek dołączyli elektroniczną perkusję, tym samym tworząc wyjątkowo świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Tego lata Kwiat Jabłoni zagrał na największych festiwalach w Polsce, w listopadzie zagra w Jeleniej Górze. Nie powinno na tym koncercie zabraknąć nikogo, kto kocha dobrą muzykę! Na koncercie zespół promować będzie swój pierwszy studyjny album pt. „Niemożliwe”, który ukazał się w lutym 2019 roku.

Bilety w cenie 35 zł (do 30 września 2019) i 40 zł (od 1 października 2019) do nabycia w sekretariacie MDK Muflon. Tel. 75 755 37 70.

Koncert dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

loga dofinansowane z

 

Podobne wpisy