|

Piotr Damasiewicz Project

viewer.jpg

Na początku kwietnia rusza trasa koncertowa promująca płytę ImproGraphic formacji Piotr Damasiewicz Project. Większość koncertów odbędzie się w Polsce, jednak na początek formacja wystąpi za granicą: w Zagrzebiu (od 8 do 11 kwietnia) i Wiedniu (13 kwietnia). 16 kwietnia 2013 o godz. 19.00 wystąpią w  MDK “MUFLON” wstęp: 5zł. (ilość miejsc ograniczona). Skład: Piotr Damasiewicz – trąbka / Gerard Lebik – saksofon, instrumenty elektoniczne / Gabriel Ferrandini – perkusja / Zbigniew Kozera – kontrabas.

Damas Piotr Damasiewicz, wrocławianin. Studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Bydgoszczy i Katowicach. Kompozytor, trębacz, aktywista, założyciel muzycznej asocjacji „„Music According To Art” (MATA), prezentującej artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce (ImproGrafic, VeNN Circle). Oprócz muzyków MATA skupia także ludzi ze świata sztuk plastycznych i wizualnych, otwartych na dialog. Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym zakresie była prezentacja własnych utworów (First Exit) w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, gdzie wszedł w interakcje z „Pojęciokształtami” Stanisława Dróżdża, eksperymentując z przestrzenią i formą. Współpracował także ze środowiskami wrocławskiej i katowickiej ASP, współtworząc różnego rodzaju projekty multimedialne.

W swojej twórczości, w zależności od charakterystyki danego projektu, sięga zarówno do języka hard bopu, jazzu modalnego, kierując się również w stronę idei free-jazzowych, jak i tradycji europejskiej muzyki klasycznej, aż po osiągnięcia muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej.

Damasiewicz ma okazję prezentować swoją twórczość w projektach: Damas Ensemble „Power Of The Horns” – zespół z podwojoną sekcją rytmiczną i (co najmniej) pięcioma instrumentami dętymi oraz Piotr Damasiewicz Quartet „Mnemotaksja„, jak i również w tych, które współtworzy: First Exit, Escape Art Quintet. Jest członkiem JazzPlaysEurope – muzycznej platformy prezentującej muzyków, kompozytorów z sześciu krajów: Francji, Belgii, Niemiec, Holandii, Słowacji, Polski.

Podobne wpisy