|

Niepokoje | Beata Chłopeniuk

4 kwietnia 2018 o godz. 17.00, w środę, tuż po świętach wielkanocnych Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Beaty Chłopeniuk pt. „Niepokoje”. Towarzyszyć jej będzie również fotograficzna wystawa laureatek i laureatów konkursu „Niebanalny Sobieszów. Mieszkańcy Sobieszowa”.
„Niepokoje” to owoc wędrówek po ziemi jeleniogórskiej, oddający ulotne piękno prostych i  codziennie spotykanych miejsc. Klimatyczna czarno-biała fotografia. Częstym motywem w zdjęciach jest mgła i jej  wpływ na nasze odczucia… Nigdy nie wiemy co za nią się ukrywa.
Beata Chłopeniuk urodziła się w 1962 roku. Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, w której kształciła się w latach 2015–2017, jej nauczycielami byli Wojciech Zawadzki, Ewa Andrzejewska, Marek Liksztet, Tomasz Mielech i Joanna Mielech. Od 2017 jest członkinią Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Brała udział w wystawach zbiorowych: wystawie dyplomowej w Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz w Gminnym Domu Kultury w Mysłakowicach. Wystawa w MDK „Muflon” jest jej pierwszą wystawą indywidualną.
Beata Chłopeniuk fotografuje od 6 lat, jako dziecko od ojca uczyła się fotografii analogowej, na wystawie w MDK „Muflon” prezentuje fotografię czarno-białą. Mówi: „Lubię ją, gdyż kolor w fotografii często rozprasza odbiorcę, zaś w fotografii czarno-białej pozostają wyeksponowane emocje, uczucia. Sobieszów jest ważnym miejscem w moim życiu, znajduję przyjemność w wędrowaniu po nim samym, jak również po jego okolicy. Spędzam dużo czasu w Miejskim Domu Kultury „Muflon” jako członkini zespołu Teatru Karawana. Czuję się częścią tego miejsca”.
„Niebanalny Sobieszów, mieszkańcy Sobieszowa” to wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym pod tym samym tytułem.
Kuratorką wystaw jest Agata Makutynowicz.
Wystawy potrwają do 30 maja 2018.
Wystawy dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy