|

Recital muzyki hiszpańskiej

4 grudnia (czwartek) o godz. 18 w MDK Muflon odbędzie się recital muzyki hiszpańskiej. Wykonawcami będą: Małgorzata Przybysz – mezzosopran i Łukasz Pietrzak – gitara.

Małgorzata Przybysz rozpoczęła naukę śpiewu w chórze kameralnym pod dyr. Franciszka Kosha w Jeleniej Górze i kontynuowała w PSM II stopnia w klasie śpiewu Agnieszki Rehlis. W 2005 r. ukończyła wrocławską AM w klasie prof. Ewy Czermak. Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. Teresy Żylis-Gara, prof. Jerzego Artysza, prof. Sebastiana Vitucciego. Jest laureatką drugiej nagrody oraz Nagrody Specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2000). Brała udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Chinach (Ningbo 2005). Zadebiutowała na scenie Opery Wrocławskiej w 2004 r. Kreowała partie II Norny i Wellgundy w dramacie muzycznym Zmierzch Bogów Richarda Wagnera w realizacji Opery Wrocławskiej w Hali Ludowej w 2006 r., a także uczestniczyła w przedstawieniach w ramach Festiwalu Wagnerowskiego we Wrocławiu. Jako śpiewaczka-solistka wykonywała repertuar pieśniarski, oratoryjny i operowy. Wielokrotnie występowała z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną pod dyr. Stefana Strahla w kraju i za granicą. W repertuarze ma również liczne pieśni Brahmsa, Schuberta, Straussa i Mahlera.

Łukasz Pietrzak naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku lat 6 w PSM I stopnia w Oleśnicy w klasie swojej mamy Danuty. Następnie ukończył PLM we Wrocławiu w klasie mgr Marka Zielińskiego. W roku 2002 został absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie ad. Jaremy Klicha. Przebywał też na rocznym stypendium w Hochschule fur Musikw Weimarze (klasa prof. Christiane Spannhof. Laureat 20 nagród w krajowych i zagranicznych konkursach gitarowych (Żory, Krynica, Kraków, Gdańsk, Viareggio Włochy, Sinaia Rumunia, Volos Grecja)Był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Dwukrotnie otrzymał również stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz Samorządu Miasta Wrocławia. Brał udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez: Joaquina Clercha (Kuba), Carlo Marcione (Włochy), Pavla Steidla (Czechy), Davida Tanenbauma (USA) czy Kaltchev Duo (Bułgaria). Występował jako solista z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Opolskiej, Świętokrzyskiej i Jeleniogórskiej oraz Toruńską Orkiestrą Kameralną. Gościł z recitalami w wielu miastach Polski oraz w Niemczech, Włoszech, Francji, Czechach i Grecji. Oprócz występów solowych bardzo chętnie uprawia kameralistykę. Koncertuje z siostrą Anną tworząc duet gitarowy „Pietrzak Duo. Jest też członkiem i założycielem „Trio Semplice”. Od września 2002 roku prowadzi klasę gitary w PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze. Jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu GITAROMANIA Z Małgorzatą Przybysz współpracuje od roku.

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły recital.

Podobne wpisy