Koncert Małgorzaty Wojciechowskiej

Anielska wystawa rzeźb Piotra Jagielskiego
5 listopada 2009
Taneczne Jasełka
14 grudnia 2009

Koncert Małgorzaty Wojciechowskiej

koncert

Małgorzaty Wojciechowskiej

Wieczory muzyczne – spotkania w Caffe Zaułek

termin: 3 grudnia 2009 (czwartek), godz. 18.00 / wstęp wolny

miejsce: sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury „Muflon”

 

Koncert ten odbędzie się  w ramach cyklicznych Wieczorów muzycznych – spotkania w Caffe „Zaułek”. Grudniowy koncert zamknie cykl spotkań promujących twórczość młodych solistów i zespołów. Spotkania te miały charakter koncertów i recitali, podczas których autorzy zaprezentowali swoje muzyczne dokonania.
W ramach tego cyklu swoja twórczość w Miejskim Domu Kultury „Muflon” zaprezentowały takie zespoły jak: solista – Jakub Małycha, zespoły – MODLISZKA, RabaDidoo, Ekam’Bard, Pim Semafor oraz w grudniu Małgorzata Wojciechowska. 

Małgorzata Wojciechowska   

Autorka, kompozytorka, piosenkarka i aktorka. Urodziła się w Miliczu. Studiowała aktorstwo dramatyczne na wydziale aktorskim PWST w Krakowie ze specjalizacją wokalno-estradową. W 2005 r. otrzymała stypendium miasta Krakowa dla młodych twórców w dziedzinie sztuki estradowej. Występowała  z recitalami m.in.  w klubie Hybrydy w Warszawie, w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w klubie Przechowalnia w Łodzi oraz w Radiu Kraków. Od dwóch lat jest pedagogiem w klasie o profilu teatralnym w warszawskim liceum, co jak sama artystka mówi, bardzo kocha.

Nagrody – festiwale – uznania:  gosia_02-1.jpg

Małgorzata Wojciechowska brała udział w wielu ogólnopolskich festiwalach, gdzie zdobywała liczne nagrody, np.:

  • 2000 r. Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu;
  • 2001 r. II Nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie,
  • III Nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie; w 2002 r.   i w 2003 r. na FAMIE główne nagrody zbiorowe za spektakle muzyczne z piosenkami Łucji Prus i Kazika Staszewskiego,
  • 2002 r. II Nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej „Pamiętajmy o Osieckiej”,
  • 2003 r. ponownie III Nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie;
  • 2004 r. Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA oraz nagroda literacka im. Mariana Redwana za autorstwo najlepszych tekstów piosenek na FAMIE,
  • ponadto szereg pierwszych nagród na festiwalach w Oleśnie, Grudziądzu, Łodzi, Radomiu, Kwidzynie, Lublinie, Gorlicach  i Sieradzu.

Repertuar koncertu:                        gosia_04.jpg


Utwory wykonane podczas koncertu w większości są autorstwa artystki pani Małgorzaty Wojciechowskiej. Muzykę skomponował pan Marcin Partyka, który swoim magicznym  akompaniamentem na fortepianie ubogaci grudniowy koncert.
Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory m.in.
Będziesz trwać” sł. i muz. M. Wojciechowska
Słowo” sł. M Wojciechowska, muz. M. Partyka
Szumi czas” sł. A. Poniedzielski, muz. M. Partyka
Psalm o chorych nogach” sł. T. Nowak, muz. M. Grechuta
Na minusie” sł. i muz. M Wojciechowska

na-minusie.mp3

Podczas koncertu członkowie Jeleniogórskiego Klubu Literackiego odczytają wiersze, które ukazały się na plakatach będących częścią projektu realizowanego w roku 2009 przez Miejski Dom Kultury “Muflon” – “OCZY W SŁUP! POEZJA NA SŁUPIE”. Podczas poetyckiego wieczoru swoją twórczość zaprezentują m.in. Marcin Jaxa Rożen, Jędrzejczyk Anna, Kotlarska Elżbieta,  Jan Owczarek, Barbara Pawłowicz, Wiesława Siemaszko – Zielińska, Elżbieta Śnieżkowska – Bielak, Stefan Śliwiński. 

pio-czarno-bial.jpg Część literacką wieczoru jakże obfitego w autorskie prezentacje, ubogacą liryczne utwory kompozytora i autora tekstów pana Piotra Płazy.  Autor śpiewa sam przy własnym akompaniamencie gitary elektro-klasycznej. Tworzy przede wszystkich dla siebie, od czasu do czasu dzieląc się swoimi obserwacjami z publicznością poprzez swoje piosenki, pełne refleksji nierzadko przyjmujące formę pytań czy też manifestu. ”Kilka słów dla Z.”, „Prosto w oczy”, „Rozdroża” czy „Wołanie do nieba” ; tytuły te same zdradzają i wskazują na szczególną osobliwość utworów, nierzadko zawierających w swej treści dwubiegunowość, tematycznie przechodząc od rozłąki poprzez tęsknotę i bezsilność ku nadziei i spełnieniu. Artysta poprzez swoje utwory wędruje od szarych zakamarków egzystencji ku wizjom i marzeniom.  Słuchając utworów Piotra Płazy można ujrzeć piękny pejzaż, stojącego na rozdrożu wędrowca, patrzącącego losowi prosto w oczy i wołającego  do nieba o siłę i spokój.  Te i inne utwory autor prezentował już szerokiej publiczności na wielu festiwalach m.in. Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka” w Głuchołazach,  II Otwartych Spotkaniach Artystycznych – „Muzyczna Zohylina” w Bukowinie Tatrzańskiej, czy też na  rodzimej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej „Pod ponurą małpą”w Szklarskiej Porębie. Do tej listy dopisać będzie można także grudniowy wieczór muzyczny – Spotkanie w Caffe Zaułek / Koncert poetycki – Małgorzaty Wojciechowskiej,  gdzie pan Piotr Płaza swoją muzyką wprowadzi  w nastój   i przygotuje publiczności na koncert autorki tekstów, kompozytorki, piosenkarki i aktorki, pani Małgorzaty Wojciechowskiej.

 

 S E R D E C Z N I E       Z A P R A S Z A M Y