||

Moja Przeszłość | Moja Rodzina

Konkurs odbywa się w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru – tradycja inspiruje. Ceremonie pożegnań.

Intencją konkursu jest zachęta do twórczego przedstawienia zależności pomiędzy przeszłością a rodziną oraz ukazanie, że tradycja rodowa niekoniecznie musi objawiać się cennymi pamiątkami, wielkimi nazwiskami i portretami znanych przodków. W wielu wypadkach są to opowieści, które trzeba wydobyć z zakamarków pamięci i wspomnień. Kiedy uda się je wydobyć, może okazać się, że historia rodziny nie kończy się na babci i dziadku, ale bez trudu może sięgać XIX wieku, a czasem i dalej. Dlatego zamierzeniem konkursu jest również pokazanie, że nie jesteśmy zawieszeni jedynie w teraźniejszości, a korzenie każdego człowieka sięgają głęboko i mają realny wpływ na nasze życie i rodzinę, którą tworzymy.

Konkurs w twórczy sposób łączy sztukę ludową z malarstwem i plastyką. Konkurs trwa od 8 maja do 31 sierpnia 2017 roku. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 – 15 lat, podzielonych na grupy wiekowe 6 – 10 lat oraz 11 – 15 lat.

Regulamin:

wersja .pdf Regulamin-konkursu-moja przeszłość moja rodzina

wersja .doc Regulamin-konkursu-moja przeszłość moja rodzina

Konkurs dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

logo_cz_pl_eu_2661x255_rgb
logo_ERN_RGB

Konkurs dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy