CANTORES VIRIDIMONTANI


Koncert kameralnego zespołu wokalnego

CANTORES VIRIDIMONTANI

4 października 2009 roku (niedziela)

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze – Sobieszowie

godz. 19.00 / wstęp wolny

CANTORES VIRIDIMONTANI

to kameralny zespół wokalny , wykonujący muzykę renesansu i baroku. Kierownikiem artystycznym i założycielem zespołu jest Jerzy Markiewicz. Grupa uformowała się w roku 1994. Po raz pierwszy wystąpiła podczas IV Zielonogórskiego Festiwalu Muzycznego i otrzymała Nagrodę Kulturalną Miasta Zielona Góra. Stopniowo zdobywała coraz większe uznanie w środowisku muzyków wykonujących muzykę dawną. Zespół współpracował   z renomowanymi instrumentalistami, śpiewakami i zespołami m.in. Concerto Polacco, Arte dei Suonatori, Concerto Grosso ( Berlin), Olga Pasiecznik, Marek Toporowski. Repertuar zespołu obejmuje zarówno dzieła a cappella jak i formy wokalno-instrumentalne wśród których dominują kompozycje J.S. Bacha, G.F. Haendla, A. Vivaldiego i G. Ph. Telemanna. W ciągu dotychczasowej, piętnastoletniej, działalności zespół występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Słowacja). Od roku 1999 Cantores Viridimontani stał się integralną częścią międzynarodowej formacji wokalno – instrumentalnej Collegium Viridimontanum, złożonej z czołowych muzyków polskich  i niemieckich, poruszających się w obszarze muzyki dawnej.

 

SKŁAD ZESPOŁU TWORZĄ :

kierownik artystyczny: Jerzy Markiewicz
soprany: Marzena Michałowska, Iwona Leśniowska-Lubowicz, Joanna Markiewicz – Stanny
kontratenory: Piotr Kociniewski, Sławomir Bronk
tenory: Maciej Gocman, Krzysztof Mroziński
basy: Jerzy Burtyn, Rafał Chalabala, Bartosz Michałowski
continuoTomasz Lisiecki (wiolonczela barokowa), Henryk Kasperczak (teorba), Halina Markiewicz (pozytyw), Jerzy Markiewicz (dyrygent)

 

SPOTKANIA Z MUZYKĄ KAMERALNĄ MUSICA VIVA

to kolejna edycja cyklu koncertów organizowanych przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w kościele parafialnym  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

Projekt  ten realizowany jest ze środków finansowych Miasta Jeleniej Góry oraz Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Bez kategorii

About the author