XIV KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO” 2022 / ODWOŁANY

Jeleniogórskie Centrum Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do  XIV Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się w sali widowiskowej 10 listopada 2022 (czwartek), o godz. 10.00.

Czternasta edycja „Głosowiska” skierowana jest do dzieci, młodzieży, osób dorosłych, do wykonawców indywidualnych i zespołów. Zostaną przyznane wyróżnienia i nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej. Podobnie jak w poprzednim roku zostanie także przyznana Nagroda Publiczności.

Nagrania z utworami – pliki wyłącznie w formacie mp3 lub CD audio (płyta) prosimy nadsyłać na adres mailowy: sekretariat@muflon.sobieszow.pl (w tytule: GŁOSOWISKO 2022) lub na adres pocztowy: JCK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra, z dopiskiem GŁOSOWISKO 2022.

Uwaga! Termin nadesłania materiałów upływa z dniem 21 października 2022. Uczestnictwo w konkursie jest objęte akredytacją w wysokości 20 zł.

XIV Konkurs Piosenki Polskiej Głosowisko 2022 jest dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

XIII Konkursu Piosenki Polskiej Głosowisko 2021

Jeleniogórskie Centrum Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do  XIII Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się w sali widowiskowej 12 listopada 2021 (piątek), o godz. 10.00.

Trzynasta edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3 lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 29 października 2021, na adres mailowy: sekretariat@muflon.sobieszow.pl  (w tytule: „Głosowisko 2021”) lub na adres pocztowy: JCK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra, z dopiskiem „Głosowisko 2021”.

Uwaga! Nieprzekraczalny termin przesyłania kompletu materiałów upływa z dniem 29 października 2021. Ze względu na sytuację pandemiczną – konkurs odbędzie się tylko wtedy, jeśli zgłosi się do niego minimum 8 uczestników indywidualnych/zespołów. Uczestnictwo w konkursie jest objęte akredytacją w wysokości 20 zł.

XI KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO” 2019

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do XI Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się w sali widowiskowej 8 listopada 2019 (piątek), o godz. 10.00.

Jedenasta edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3 lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 28 października 2019, na adres mailowy: mdk.muflon@gmail.com lub muflon@sobieszow.pl (w tytule: „Głosowisko 2019”) lub na adres pocztowy MDK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra, z dopiskiem „Głosowisko 2019”.

Uwaga! Nieprzekraczalny termin przesyłania kompletu materiałów upływa z dniem 28 października 2019.

XI Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Laureatki i Laureaci XI Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019

JURY W SKŁADZIE: Dominika Łukasiewicz – przewodnicząca, Dorota Korczycka-Bąblińska oraz Piotr Sobota przyznało nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

KATEGORIA 7–12 LAT I miejsce – Wiktor Pindel / II miejsce – Anna Sobkowicz / III miejsce – Agata Lizak / III miejsce – Dominika Głąb

Wyróżnienia: Zofia Rudnicka / Lena Rytau / Kinga Kusion

KATEGORIA 13–17 LAT I miejsce – Maja Majchrzak / II miejsce – Julia Kamińska / III miejsce – Dominika Wolska  

Wyróżnienia: Wiktoria Kwiatkowska / Justyna Gołębiowska  

KATEGORIA 18+ I miejsce – Ewa Dziekanowska / I miejsce – Ewelina Jursza / I miejsce – Zespół E=mc2  

Laureatek i Laureatów XI Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019 będzie można posłuchać podczas koncertu świątecznego 6 grudnia 2019 (piątek) o godz. 18.00.

loga dofinansowane z

X KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO”  2018

plakat

Rozpoczynamy zapisy do jubileuszowego X Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się w sali widowiskowej 9 listopada (piątek), o godz. 10.00.

Jubileuszowy konkurs będzie miał wyjątkową oprawę – na finał, z krótkim recitalem, wystąpi Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, główny juror tegorocznej edycji „Głosowiska”.

Nie zabraknie też jubileuszowego tortu ufundowanego przez cukiernię „Merkury” w Jeleniej Górze, a na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez: Orska – autorska biżuteria, RICOH, Anna Mangold Photography, 2 Towers – biżuteria skórzana, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Tegoroczna edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych,  zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Uczestników oceniać będzie jury w składzie:
Jarosław Wasik – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej, obecnie dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
Dawid Król – absolwent Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Nauczyciel gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, gitarzysta, kompozytor, aranżer w zespole JAZZGOT QUARTET.
Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor (absolwent wrocławskiej PWST), literat. Współzałożyciel teatru CINEMA, lider teatru Pracownia Prowincja i arte-terapeutycznego Teatru Osób Uzależnionych „Karawana”.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 26 października, na adres mailowy: bozena.muflon@gmail.com lub muflon@sobieszow.pl (w tytule: „Głosowisko 2018”) lub na adres pocztowy MDK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra, z dopiskiem „Głosowisko 2018”.

Uwaga! Nieprzekraczalny termin przesyłania kompletu materiałów upływa z dniem 26 października 2018.

X Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2018 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora
Laureatki i Laureaci IX Konkursu Piosenki Polskiej GŁOSOWISKO 2017
głosowisko 2017

Jury w składzie: Jarosław Góral, Piotr Sobota i Gabriel Wiłun po przesłuchaniu 17 uczestników przyznało następujące miejsca:

I kategoria (7–12 lat) / I miejsce MAGDALENA MIARA / II miejsce MICHAŁ KRUPA / III miejsce MAJA MAJCHRZAK

Wyróżnienia AMELIA KULASZKO

II kategoria (13–17 lat) I miejsce WIKTORIA GRANAS / II miejsce HELENA KORCZYCKA / III miejsce JULIA KAMIŃSKA

Wyróżnienia NATALIA KŁAPIŃSKA

III kategoria (18 lat i więcej) I miejsce E=MC² / II i III miejsce – nie przyznano / Wyróżnienia – nie przyznano wyróżnień.

IX Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2017 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

IX KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO” 2017

głosowisko 2017

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie po raz dziewiąty ogłasza konkurs wokalny „Głosowisko”, który odbędzie się w Sali Widowiskowej 17 listopada 2017 (piątek), o godz. 10.00.

Tegoroczna edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Celem IX Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2017 jest podtrzymywanie zainteresowania kulturą polskiej piosenki, zwrócenie uwagi na odkrywanie repertuaru, który łączy w sobie głębokie, mądre teksty oraz niebanalną oprawę muzyczną. Konkurs także służy upowszechnianiu twórczości autorskiej,  inspiruje do indywidualnych poszukiwań muzycznych oraz jest szansą zaistnienia (debiutu) na estradzie wykonawców dorosłych.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 14 listopada 2017, na adres mailowy: bozena.muflon@gmail.com (w  tytule: „Głosowisko 2017”) lub na adres pocztowy MDK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra,  z dopiskiem „Głosowisko 2017”.

IX Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2017 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

VIII Konkurs Piosenki Polskiej “Głosowisko” 2016

plakat2
Po raz ósmy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się 18 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (soliści i zespoły) oraz osoby dorosłe. Już dzisiaj zachęcamy do opracowania repertuaru i zgłaszania się do konkursu. Przypominamy, że wykonawca przygotowuje dwa utwory śpiewane – wyłącznie w języku polskim. W związku z licznymi prośbami, przychylamy się do możliwości korzystania z półplaybacków. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania również z tej możliwości i wzięcia udziału w konkursie „Głosowisko” 2016.

Nagrania z wykonaniem zgłoszonego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 14 listopada 2016 na adres mailowy muflon@sobieszow.pl lub pocztą: Miejski Dom Kultury „Muflon” ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra. Do nagrań należy dołączyć wypełnioną kartę uczestnictwa. Na najlepszych czekają cenne nagrody!

Laureatki i Laureaci VIII Konkursu Piosenki Polskiej Głosowisko 2016

Jury w składzie: Dorota Korczycka, Wojciech Jarociński, Tomasz Pierzchniak i Piotr Sobota po przesłuchaniu szesnastu podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać 3 główne nagrody i 7 wyróżnień.

I nagroda dla Karoliny Krupy / II nagroda dla Eweliny Jurszy / III nagroda dla Agaty Jurewicz

Wyróżnienia: Katarzyna Kasprzyk, Natalia Stich, Natalia Stich, Maja Majchrzak, Oskar Kłyszyński, Eni Halilowic, Zofia Kościów, Oliwia Gabruk.

VIII Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2016 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

VII Konkurs Piosenki Polskiej “Głosowisko” 2015


Po raz siódmy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się 23 października 2015 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (soliści i zespoły) oraz osoby dorosłe.
Już dzisiaj zachęcamy do opracowania repertuaru i zgłaszania się do konkursu. Na najlepszych czekają cenne nagrody!

PROTOKÓŁ Z PRZESŁUCHAŃ KWALIFIKACYJNYCH

Dwuosobowa komisja kwalifikacyjna w składzie: Tomasz Trajnowicz  (instruktor MDK „Muflon”) i Marcin Sweklej (instruktor MDK „Muflon”) po wnikliwym przesłuchaniu nagrań piosenek dołączonych do kart zgłoszeniowych w dn. 14.10.2015r. zakwalifikowała do udziału w VII Konkursie Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2015 następujące osoby i zespoły:

w kategorii dzieci: Kacper Ledzion / Piotr Marciniak/ Nina Warzyńska /Jakub Zarówny /
w kategorii młodzież: Natalia Fałek / Laura Gadomska / Katarzyna Kasprzak / Natalia Lis /Gabriel Wiłun /Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Karpaczu / Żywicka Julia i Kozłowski Kacper / Konrad Boznański

Przesłuchania konkursowe odbędą się 23.10.15 r. w sali widowiskowej MDK „Muflon” w Jeleniej Górze w godz. 10.00 – 16.00.

VI Młodzieżowy Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2014

glosowisko2014
Po raz szósty serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się 24 października 2014 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (soliści i zespoły). W tym roku rozpoczynamy również pierwszą edycję „Głosowiska dla dorosłych”. Już dzisiaj zachęcamy do opracowania repertuaru i zgłaszania się do konkursu. Na najlepszych czekają cenne nagrody!

VI Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2014 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

V Młodzieżowy Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013

propozycja plakatu

Laureatki i Laureaci V Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013

W miniony piątek (25.10.) sala widowiskowa w Miejskim Domu Kultury „Muflon” brzmiała polskimi piosenkami – zarówno z repertuaru znanych artystów, jak i własnymi, autorskimi kompozycjami. Wszystko za sprawą młodych uczestników V Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, którzy z muzyczną pasją walczyli o zwycięstwo.

Ich zmagania oceniało jury w składzie: Aleksandra Jarocińska (dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”) / Monika Strzelczyk (aktorka Teatru Cinema, reżyserka, instruktorka warsztatów teatralnych) / Wojciech Jarociński (muzyk, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor z kręgu poezji śpiewanej, członek zespołu Wolna Grupa Bukowina) / Tomasz Pierzchniak (muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor).

Jurorzy oceniali nie tylko sam śpiew i jego parametry (intonacja, dykcja itp.), ale także ogólną muzykalność i wyraz artystyczny.

Po burzliwej naradzie wyłonieni zostali zwycięzcy.

I miejsce: zespół „Emphirius” / II miejsce: zespół „Lemoniada” za bardzo dobrą interpretację piosenki zespołu LemON, za muzykalność, wyrazistość i oryginalność głosu wokalisty; III miejsce: zespół „Czerniczanki” za piękne, gospelowo-soulowe wykonanie utworów i harmonijne zestrojenie głosów.

Wyróżnienia: Justyna Sieniuć – za wykonanie autorskich piosenek „Płowe koty na chciwych łapach” i „Wariatka-Furiatka” / Teresa Wiącek – za dobre wykonanie trudnego, pięknego utworu z repertuaru Anny German / Tomasz Taf – za sugestywną interpretację autorskich piosenek „Mój świat” i „Zmienność”.

Pamiątkowe dyplomy otrzymali też pozostali uczestnicy konkursu: Natalia Benecka, Sara Kozak, zespół muzyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gryfowa Śląskiego, Katarzyna Odelga, Aleksandra Nowicka, Michał Psuty i Anna Góralik.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim wykonawcom dziękujemy za udział i zapraszamy już za rok.

V Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora