|

Spektakl „ idol@slawa.pl”

SPEKTAKL ZREALIZOWANY W RAMACH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH “LATO W TEATRZE” Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY Z CHOJNOWA I LEGNICY

10 sierpnia o godz. 17.00 /sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury “Muflon”

wstęp wolny

W tegorocznym LWT proponujemy zagadnienie IDOL w kontekście popkultury i tzw. „kultury wysokiej”. Idol, to pojęcie, które w świecie młodych jest bardzo silne, i o ile świat dorosłych zmaga się z wielkim kryzysem autorytetów, młodzież pod tym względem wydaje się być konserwatywna. Niezmiennie ma swoich ulubieńców – najczęściej są to intronizowani wszelkiej maści  piosenkarze, aktorzy, sportowcy, modelki, hakerzy na gangsterach kończąc.

Nasz pomysł opiera się na wykreowaniu opowieści złożonej z dwóch przeplatających się, stworzonych wspólnie historii. Bohaterami pierwszej są idole współczesnej młodzieży z szeroko rozumianej popkultury i nie tylko, zaś drugiej postaci z tak zwanej „kultury wysokiej”, ze szczególnym uwzględnieniem literatury i dramatu, które w jakimś stopniu są związane z młodością. Także  tutaj nie zależy nam na konfrontacji w stylu Justin Biber kontra Młody Werter. Chcemy, żeby to była spójna opowieść, w której z jednej strony młodzież mogłaby opowiedzieć nam o sobie, o swoich fascynacjach, z drugiej strony zafascynować się wspomnianym Werterem, Merkucjem, Achillesem czy Raskolnikowem (szczególnie w przypadku tego ostatniego, oraz ze względu na okres wakacji i wieku uczestników, zastrzegamy sobie możliwość  ,, nie zawsze tragicznej” interpretacji postaci)

W pracy warsztatowej oraz w finałowym spektaklu wykorzystamy: podstawy warsztatu aktorskiego, pracy z ciałem, ruchu scenicznego oraz podstawy warsztatu  scenograficznego, muzycznego i dziennikarskiego. Wykorzystamy również metody multimedialne oraz wspomniane wcześniej technologie internetowe i nowej komunikacji.

Tak, jak w naszych poprzednich projektach LWT, każda grupa będzie miała szansę na stworzenie własnej kreacji i pokazania tego w finale projektu np. performance scenografów, muzyków oraz teksty dziennikarzy. Nie chcemy powodować sytuacji, w której najważniejsza jest grupa aktorska i wokół niej rozgrywa się cały projekt.

Podobne wpisy