Ferie ze sztuką 2023 | zapisy

FERIE ZE SZTUKĄ 2023 w Jeleniogórskim Centrum Kultury 13 – 24 lutego

Zapisy na zorganizowany wypoczynek podczas ferii zimowych dla dzieci z Jeleniej Góry, w wieku 6-10 lat rozpoczynamy 09.01.2023 o godzinie 10.00!
Zapisy odbywają się wyłącznie przez internetowy system zapisów na stronie jck.systemzajeciowy.pl

Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM FERII.
Po udanej i opłaconej rejestracji w systemie prosimy również o wypełnienie i dostarczenie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ.
Mają Państwo możliwość wyboru jednej z naszych trzech lokalizacji:


•    Jeleniogórskie Centrum Kultury RELAX, ul. 1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra (Centrum) ,jck.pl
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury MUFLON, ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra (Sobieszów), muflon.sobieszow.pl
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury PRZYSTAŃ TWÓRCZA, ul. Cieplicka 74, 58-560 Jelenia Góra (Cieplice), przystantworcza.pl


Cena za tydzień pobytu dziecka wynosi 260,00 zł. Dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny tygodniowy pobyt wynosi 180.00 zł. Rabatu związanego z JKDR udzielamy wyłącznie po okazaniu dokumentu w sekretariacie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 oraz w sekretariatach filii: JCK Muflon ul. Cieplicka 172, JCK Przystań Twórcza ul. Cieplicka 74.

Warsztaty odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 w dwóch cyklach:
CYKL I 13-17.02.2023
CYKL II 20-24.02.2023

Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, obiad, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników.

Poniżej zamieszczamy tematykę zajęć w poszczególnych filiach:

Ferie ze Sztuką 2023  w JCK RELAKS
„Między nami zwierzakami lądowymi i wodnymi – czyli krótki film przyrodniczy”.

W tym sezonie ferii zimowych w JCK Relaks, będziemy na wielu kontynentach. W pierwszym tygodniu poznamy bliżej bogaty świat zwierząt lądowych a w kolejnym wodnych. Niesamowite zwierzęta i te rogate, i te łaciate będą inspirować dzieci do stworzenia prezentacji. Podejmiemy próbę rejestracji ich kreatywnych rozwiązań tak aby powstał film przyrodniczy. 
Będziemy również przyglądać się i dowiadywać w jaki sposób powstają filmy dokumentalne oraz zaprezentujemy najciekawsze propozycje dzieciom. 
Na wycieczkach i wyjściach będziemy przybliżać zachowania zwierzaków zimą. Poszukamy tropów i dowiemy się co robią w tym czasie owady.
Będą to dwa tygodnie wypełnione porykiwaniami, szczekaniem, miauczeniem, cętkami, racicami, skrzelami, echolokacją tak jak to jest między nami zwierzakami.  


Ferie ze Sztuką 2023 w JCK PRZYSTAŃ TWÓRCZA
„Bo w Przystani nie ma nudy”

Ferie ze Sztuką 2023 „Bo w Przystani nie ma nudy” zainspirują nas do odkrywania całkiem nowych i tych troszkę starszych dni w kalendarzu. Czy w „Dniu Kota” te puchate zwierzątka przemówią ludzkim głosem? Czy będą chciały wrócić z nami do domu? Wspólnie postaramy się znaleźć je wszystkie oraz odkryć ich najbardziej ukryte tajemnice. Może w „Dniu Dinozaura” te prehistoryczne zwierzęta wyjrzą zza drzewa i pozwolą nam przejechać się na swoim grzbiecie? Co jeśli okaże się że wcale nie wyginęły, tylko żyją po cichu, w tajemnicy w gęstym lesie?  A to tylko dwa wybrane dni z naszego „Kalendarza” który odkryjemy w  ciągu dwóch tygodni Ferii w Przystani Twórczej. 

Ferie ze Sztuką 2023 W JCK MUFLON
„Kamera, akcja!”(I turnus), „Wariacje – animacje”(II turnus)

Podczas tegorocznych ferii zimowych proponujemy warsztaty animacji poklatkowej, czyli zabawę z aparatem i kamerą, animacją plastelinową, wycinanką i kolażem. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak ożywić ludziki z lego, jak wyglądały wynalazki pierwszych filmowców, jak kreatywnie wykorzystać smartfona, a na zakończenie stworzą filmik animowany metodą poklatkową. To połączenie zajęć plastycznych, literackich, teatralnych, muzycznych, fotograficznych i filmowych, które rozbudzają wyobraźnię i niesamowicie rozwijają kreatywność.

Przybliżony harmonogram dnia:
8.00 – 9.00 – zbiórka dzieci
9.00 – 13:00 – zajęcia merytoryczne
12.00 – 14.00 – obiad
14.00 – 15.00 – zajęcia merytoryczne
15.00 – 16.00 – odbiór dzieci

Serdecznie zapraszamy !

Podobne wpisy