|

Wieloświaty Π-art’u 2020

Wieloświaty Π-art’u” to czwarta już, w Miejskim Domu Kultury „Muflon”w Jeleniej Górze, prezentacja prac malarskich i szklanych form witrażowych grupy Π-art. Wystawa ta to także szeroko otwarte okno, przez które można zajrzeć do światów pełnych wolności, rozległej przestrzeni oraz naznaczonych głęboką więzią z karkonoską przyrodą.

Grupa twórcza Π-art istnieje od 2014 roku, należą do niej twórczynie i twórcy z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Karpacza oraz okolic. Część z nich uczestniczy w działaniach pracowni plastycznych: w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wszyscy mają różny staż i doświadczenia malarskie. Celem działalności grupy jest pomoc w budowaniu dorobku twórczego tym, którzy zaczynają dopiero swoją życiową przygodę ze sztuką – na poważnie.

Π-art to grono przyjaciół, którzy inspirują się nawzajem, wspólnie szukają tematów do malowania, miejsc wystawienniczych i sposobności do prezentowania swoich prac. Organizują warsztaty artystyczne, prelekcje o sztuce, a także biorą udział w plenerach artystycznych.

Spotykają się regularnie, raz w miesiącu, w Piechowickim Ośrodku Kultury, rozmawiają o nowych projektach, wydarzeniach i wystawach: prezentacjach wspólnych lub indywidualnych, tematycznych lub przeglądowych, w których później biorą udział.

W Galerii „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie prace malarskie i witrażowe zaprezentują: Bożena Flieger, Dorota Fluder-Głowacka, Marek Głowacki, Irena Gołąb, Iwona Anna Górska, Danuta Hajdasz, Dominika Idziak, Janusz Jachnicki, Tadeusz Janczyński, Alicja Janowska, Elżbieta Lipek, Maria Maczkowska, Marzena Menażyk, Irena Regucka-Grała, Mieczysława Skowron, Elżbieta Szewc-Burzyńska, Dorota Szewczyk, Józef Szymański, Teresa Tańska, Jerzy Tański, Katarzyna Titow, Halina Truszczyńska, Andrzej Woźniak, Ewa Zając, Grażyna Zoldi, Elżbieta Żak.

Ze względu na przepisy związane z pandemią, MDK „Muflon” uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału w wernisażu przez maila muflon@sobieszow.pl lub telefonicznie: 75 75 537 70.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz. Wystawa potrwa do 30 października 2020. Wstęp wolny.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Podobne wpisy