|

W starym kinie cz. 3 | Zezowate szczęście

21 września 2018, o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie serdecznie zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „W starym kinie”, podczas którego odbędzie się projekcja filmu pt. „Zezowate szczęście” (1960, 107 min.), komedii w reżyserii  Andrzeja Munka.

„Zezowate szczęście” opowiada w groteskowo-karykaturalnym ujęciu o losach pechowego oportunisty, który – w różnych warunkach na przestrzeni dwudziestu lat – usiłuje przypodobać się aktualnym władzom. Wszelkie te próby „dobrze widzianych” metamorfoz kończą się fiaskiem: Piszczyk pozostaje antybohaterem – kolejnych bezkrytycznych „przemian” dokonuje zawsze za późno. Piszczyk chce za wszelką cenę dostosować się do wymagań aktualnej sytuacji politycznej, lecz z różnych powodów mu się to nie udaje.  [filmpolski.pl]

W roli głównej niezastąpiony Bogumił Kobiela.

Projekcja odbędzie się w sali widowiskowej.  Wstęp wolny.

Jest to działanie realizowane przez Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie w ramach inicjatywy lokalnej „Sobieszów dla siebie/dla nas Sobieszowian” będącej częścią projektu TWOJE+MOJE=NASZE czyli kulturalne inicjatywy z Muflonem DOM KULTURY+ Inicjatywy lokalne 2018.

logo

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy