|

Magdalena Hoffmann / Malarstwo 25.05.09

Wystawa Magdaleny Hoffmann “Malarstwo” / wernisaż  27.05.2009 (środa), godz.18.00 / Galeria Muflon / wystawa od 27.05. – 17.06.2009

Magdalena Hoffmann studiowała w poznańskiej PWSSP, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem ,  rysunkiem  i grafiką. Uzyskała stypendium zagraniczne im. Marii Dokowicz.

Obrazy Magdaleny Hoffmann są malarskim zapisem stanu emocji i samoświadomości kobiety. Człowiek istnieje w przestrzeni , tej realnej  i tej stworzonej w wyobraźni. Odnajduje się w otoczeniu i w nim spełnia.  Żyje w zgodzie, opozycji, czasem w zawieszeniu… 

Artystka pamięta o tym, gdy z pasją konstruuje niezwykłe przestrzenie na swych płótnach. W malarstwie jej pełna niedomówień rzeczywistość przedstawiona jest jako tajemniczy świat intensywnych barw niesionych śmiałymi pociągnięciami pędzla. Powstały w ten sposób intrygujący krajobraz zdaje się osaczać delikatną, kruchą postać.

Bohaterką obrazów Hoffmann jest często kobieta – pozornie bezbronna, jednak jej konfrontacja z rzeczywistością nie musi prowadzić do klęski. Niemal przeźroczysta sylwetka w pejzażu nie tylko współistnieje z otaczającym światem, ale i rzuca mu swoiste wyzwanie. W tym wyzwaniu tkwi siła i tajemnica obrazów artystki.

Podobne wpisy