||

Noc Muzeów – Przystanek Muflon

15 maja 2009 /godz. 17.30 – 22.00 / Miejski Dom Kultury „Muflon”. „Przystanek Muflon” organizowany jest w ramach Jeleniogórskiej Nocy Muzeów wspólnie z innymi instytucjami kultury miasta Jeleniej Góry. Jest to miejsce magiczne, „przystankowe” w nocnej podróży między jeleniogórskimi muzeami.

W programie:

„Nie takie Chiny straszne…” godz. 17:30 / Galeria Muflon prelekcja Stanisława Dąbrowskiego o historii i kulturze Chin. Stanisław Dąbrowski dobrze, a nawet bardzo dobrze urodzony bo w Jeleniej Górze. Od 17 roku życia rozpoczął czynną „karierę” w turystyce i tak mu już zostało. Gdy nie jeździ po świecie, to spotyka się z ciekawymi ludźmi i opowiada im to co widział, kogo spotkał, a szczególnie co w owym świecie jadł. Generalnie uważa, że nie należy nadmiernie się przemęczać, zaś lenistwo to  nawet uszlachetnia. Nieuleczalny (krytyczny) fan Jeleniej Góry i okolic. Wolałby aby tu było Cuzco („pępek świata” aniżeli Cancnu („gniazdo żmij”). Może kiedyś…?

 Koncert zespołu “Trio Semplice” godz. 20.00 / sala widowiskowa Zespół  założył Łukasz Pietrzak i jemu właśnie będzie dedykowany  występ.

„Nocna kultura – kulturalna noc” widowisko taneczno – muzyczne godz. 20:00 / sala widowiskowa MDK „Muflon” widowisko dedykowane jest Łukaszowi Pietrzakowi. Widowisko taneczno-muzyczne, show-feerie światła, ruchu i głosu. Jedyne w swoim rodzaju widowisko przygotowane przez młodych twórców z Jeleniej Góry i okolic. Pokaz w metaforyczny sposób ukazuje trzy etapy życia: dorastanie (młodzieńczy bunt), dorosłość (czas emocjonalnych kreacji), przygotowanie do starości (zmęczenie i znużenie, dewaluacja wartości).

„Ulica Japońskiej Wiśni” – performance godz. 22:00 / ul. Cieplicka 172 – przed budynkiem MDK, uroczyste zamknięcie

Kawiarenka „Przystanku Muflon” godz. 18:00 – 22:00 / hol MDK „Muflon” / Miejsce gdzie instruktorzy MDK Muflon zapraszają na konsultacje i rozmowę o sztuce przy filiżance kawy.

Podobne wpisy