Święto Biało-Czerwonej

2 maja w godzinach 11.00-13.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się festyn rodzinny „Święto Biało-Czerwonej”.

Program wydarzenia

1. Występ zespołu SYBIRACZKI i KRESOWIANIE otwierające działania o godzinie 11:00
2. Uroczyste wciągnięcie FLAGI na maszt oraz wspólne odśpiewanie HYMNU.
3. Oficjalne PRZYWITANIE uczestników.
4. Zaproszenie uczestników do DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH. Na Placu rozmieszczone będą stacje, w których odbywać się będą cztery warsztaty plastyczne o ciągłym charakterze. Uczestniczyć w nich mogą zarówno grupy zorganizowane, jak i rodziny przybywające z dziećmi (5-13 lat):

+ Budowanie i ozdabianie form przestrzennych z KARTONÓW. W efekcie powstaną instalacje w barwach flagi narodowej (działania dla dzieci 7-12) – Małgorzata Amarowicz, Karolina Duda.
+ Tworzenie papierowych białych i czerwonych MOTYLI, które dzieci będą mogły zabrać do domów (dla maluchów) – Urszula Patronik.
+ Malowanie biało-czerwonych dwumetrowych KRĘGÓW i wzorów na bruku przed Ratuszem – Iwona Makówka.
+ Wykonywanie poruszanych wiatrem dekoracji w przestrzeni miejskiej. Wspólne dekorowanie Rynku papierowymi WSTĘGAMI rozwieszanymi pomiędzy lampami, u wylotów ulic, wokół drzew i klombów (dla wszystkich) – Beata Chomiuk, Bożena Wiecha-Grzech.

5. Równolegle odbywać się będą GRY, KONKURSY i QUIZY prowadzone przez Agnieszkę Gierus i Marcina Swekleja.
6. Jednocześnie cały czas na jednym ze stanowisk będzie możliwość POMALOWANIA TWARZY w barwach Polski – Agata Makutynowicz, Katarzyna Salus.
7. Towarzyszyć nam będzie Diana Jonkisz oraz Tobiasz Cichoński, wyczarowujący wspaniałą ATMOSFERĘ i ogromne bańki mydlane.
8. W kulminacyjnym momencie zostanie stworzona zbiorowa FOTOGRAFIA pamiątkowa przez artystę – fotografa Tomasza Mielecha. Wówczas w powietrze dzieci wyślą 100 balonów.
9. Występ zespołu AGAT zamknie imprezę około godziny 13:00.

Zapraszają:

Organizatorzy – Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze
Partner Miasto Jelenia Góra
Patron festynu Zofia Czernow Posłanka na Sejm RP

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy

  • |

    Konkurs informacja

    Uprzejmie informujemy, że w związku z  bardzo dużym zainteresowaniem Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym „Świat mojej wyobraźni” termin jego rozstrzygnięcia został przesunięty na 24 listopada 2017 (piątek). Do 3. edycji konkursu zostało zgłoszonych około 2 tysiące prac, na wysokim poziomie artystycznym. Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat mojej wyobraźni” nadal obraduje nad jego rozstrzygnięciem.

  • |

    Nowe poranki 2016/2017

    PORANKI RODZINNE – BAJKOWE PRZYGODY Z KUBĄ I ŚRUBĄ Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy kolejny cykl Poranków Rodzinnych z nowymi książeczkami, nowymi pomysłami i mnóstwem niezwykłych zabaw i ciekawych warsztatów. W nowym sezonie razem z Kubą i Śrubą – bohaterami najnowszej serii bajek produkcji Bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, wyruszymy w podróż do krainy bajek … Już…

  • |

    Zimowe igraszki

    7 stycznia 2018 (niedziela), o godz.12.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na pierwszy w nowym roku, Poranek Rodzinny z Bolkiem i Lolkiem, tym razem w zimowej odsłonie. Bolek i Lolek w towarzystwie pieska przeżyją przygody na śniegu. Przypadkowo spotkają niedźwiedzia, przed którym z trudem uda się im umknąć. A uczestnicy poranka? Na…

  • |

    Koncert zespołu MODLISZKA 2009

    Koncert zespołu MODLISZKA odbędzie się 28 marca 2009 (sobota), godz.18:00 w sali widowiskowej MDK „Muflon” (wstęp wolny).  MODLISZKA  istnieje od 2007 roku i ma za sobą wiele koncertów na  terenie Dolnego Śląska. Muzyka zespołu to przestrzenny artrock z elementami muzyki folkowej. Muzycy grają prawie wyłącznie własne kompozycje, w których każdy odbiorca, szukający nastroju, klimatu, melodii i niebanalnych tekstów znajdzie coś…

  • |

    Przybysz | Pietrzak

    4 grudnia (czwartek) godz. 18 Miejski Dom Kultury “Muflon” w Sobieszowie zaprasza na recital muzyki hiszpańskiej w wykonaniu Małgorzaty Przybysz – mezzosopran,  Łukasza Pietrzaka – gitara.  Małgorzata Przybysz – naukę śpiewu rozpoczęła w chórze kameralnym pod dyr. Franciszka Kosha w Jeleniej Górze i kontynuowała w PSM II stopnia w klasie śpiewu Agnieszki Rehlis. W 2005…

  • |

    Głosowisko 2017

    Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie po raz dziewiąty ogłasza konkurs wokalny „Głosowisko”, który odbędzie się w Sali Widowiskowej 17 listopada 2017 (piątek), o godz. 10.00. Tegoroczna edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych,…