Święto Biało-Czerwonej

2 maja w godzinach 11.00-13.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się festyn rodzinny „Święto Biało-Czerwonej”.

Program wydarzenia

1. Występ zespołu SYBIRACZKI i KRESOWIANIE otwierające działania o godzinie 11:00
2. Uroczyste wciągnięcie FLAGI na maszt oraz wspólne odśpiewanie HYMNU.
3. Oficjalne PRZYWITANIE uczestników.
4. Zaproszenie uczestników do DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH. Na Placu rozmieszczone będą stacje, w których odbywać się będą cztery warsztaty plastyczne o ciągłym charakterze. Uczestniczyć w nich mogą zarówno grupy zorganizowane, jak i rodziny przybywające z dziećmi (5-13 lat):

+ Budowanie i ozdabianie form przestrzennych z KARTONÓW. W efekcie powstaną instalacje w barwach flagi narodowej (działania dla dzieci 7-12) – Małgorzata Amarowicz, Karolina Duda.
+ Tworzenie papierowych białych i czerwonych MOTYLI, które dzieci będą mogły zabrać do domów (dla maluchów) – Urszula Patronik.
+ Malowanie biało-czerwonych dwumetrowych KRĘGÓW i wzorów na bruku przed Ratuszem – Iwona Makówka.
+ Wykonywanie poruszanych wiatrem dekoracji w przestrzeni miejskiej. Wspólne dekorowanie Rynku papierowymi WSTĘGAMI rozwieszanymi pomiędzy lampami, u wylotów ulic, wokół drzew i klombów (dla wszystkich) – Beata Chomiuk, Bożena Wiecha-Grzech.

5. Równolegle odbywać się będą GRY, KONKURSY i QUIZY prowadzone przez Agnieszkę Gierus i Marcina Swekleja.
6. Jednocześnie cały czas na jednym ze stanowisk będzie możliwość POMALOWANIA TWARZY w barwach Polski – Agata Makutynowicz, Katarzyna Salus.
7. Towarzyszyć nam będzie Diana Jonkisz oraz Tobiasz Cichoński, wyczarowujący wspaniałą ATMOSFERĘ i ogromne bańki mydlane.
8. W kulminacyjnym momencie zostanie stworzona zbiorowa FOTOGRAFIA pamiątkowa przez artystę – fotografa Tomasza Mielecha. Wówczas w powietrze dzieci wyślą 100 balonów.
9. Występ zespołu AGAT zamknie imprezę około godziny 13:00.

Zapraszają:

Organizatorzy – Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze
Partner Miasto Jelenia Góra
Patron festynu Zofia Czernow Posłanka na Sejm RP

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy