|

Separacja | spektakl

23 listopada 2013 (sobota), godz. 18.00, sala widowiskowa MDK “Muflon”

Serdecznie zapraszamy na spektakl “Separacja” – farsę małżeńską w trzech aktach.

Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (Elwira Romańczuk) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. (akt I) Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg.

Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Reżyseria: Elwira Romańczuk / Scenografia: Lidia Hardulak /Muzyka: Maria Natalia Rajkin

Wstęp: 15 zł, bilety do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury “Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Rezerwacje telefoniczne: 75 755 37 70.

Podobne wpisy