ROCK JELENIA FEST 2022

Zapraszamy gorąco do Jeleniogórskiego Centrum Kultury „Muflon” 5 listopada 2022 (sobota), w godz. 15.00-22.00 na jednodniowy festiwal pod nazwą ROCK JELENIA FEST. Jest to nowa impreza muzyczna na kulturalnym planie Jeleniej Góry. Żywe dźwięki rokendrolla, radosna atmosfera i pozytywny przekaz. Po prostu kultura ponad podziałami!!! Nie może Was zabraknąć tego dnia w sali widowiskowej JCK „Muflon”!!!
Podczas pierwszej edycji wystąpią:  Fort BS (Jelenia Góra), De Łindows (Katowice), Czerwone Kościoły (Złotów), Kosa Śmierci (Łódź), deXter (Wrocław), High Sensitive (Włodzice Małe/k. Lwówka Śląskiego).
FORT BS – to legenda polskiej sceny punk rockowej. Grupa powstała w 1983 roku w Jeleniej Górze z fascynacji muzyką punk rockową i nowofalową oraz w opozycji do szarości i beznadziei egzystencji w ówczesnej Polsce.  W 1984 roku zespół zadebiutował na Festiwalu w Jarocinie, grał także w trakcie Jarocina`85, w 1986 został laureatem festiwalu, a ich utwór „Rozhulantyna”  trafił na składankową płytę „Jeszcze Młodsza Generacja” prezentującą punkowo-nowofalową czołówkę tamtego okresu.  W 1987 zespół zagrał ponownie w Jarocinie, zmuszony do występu pod inną nazwą – RAYA.
Po przerwie, w 1992, FORT BS powrócił na scenę i wydał kasetę „Punk’n’roll” a rok później koncertowy materiał „Tutaj Jest Wszystko Inaczej”.  W tym czasie grupa grała koncerty w kraju (m.in na Festiwalu „Odjazdy” w katowickim Spodku oraz za granicą w Monachium na Rock – Festival). W 1994 wydali trzecią kasetę „Hooligans” i zagrali m.in na Festiwalu w Jarocinie. Utwory zespołu ukazały się na licznych składankach: „Czadu”, „Był Kiedyś Jarocin”, „Top Punks” i „Odlot”.
Po długiej przerwie spowodowanej m.in wyjazdem Tomka „Cichego” Cichockiego do Anglii zespół powrócił w 2006, zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu. Występ zespołu spotkał się wówczas z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Wydana w 2008 „Lekcja Historii” zawiera materiały z wydawnictw „Punk’n’roll” oraz „Hooligans”. Znajdą się też tam materiały archiwalne z Festiwalu JAROCIN`84, prób oraz 4 premierowe numery, które są zapowiedzią premierowego wydawnictwa. Rok 2015 zespół FORT BS zaczął od promocji nowej płyty i to płyty akustycznej. Tej jesieni zagra dla nas w Jeleniej Górze-Sobieszowie!!!
DE ŁINDOWS –zespół powstał w Katowicach w 2002. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (zagrali tam trzykrotnie), B-Festival, Jarocin, Punk Island (SK), Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival, Punk Fest i Czad Festiwal. W 2018 i 2019 wystąpili podczas „Pomarańczowej Trasy” zespołu Kult. Wydali do tej pory 6 płyt. Ostatnia z nich to „Nie wszystko złoto…” (2019).
Zespół pojawił się na licznych składankach i płytach m.in. Nie ma zagrożenia jest Dezerter  – Tribute to Dezerter, Poland for Ramones  – pierwsza składanka poświęcona Ramones, Tribute to Apatia, Friends For Friends  – Tribute Farben Lehre. W tym roku przypada 20-lecie działalności zespołu.
CZERWONE KOŚCIOŁY to złotowski zespół, który powstał w  roku 1989. Grali melodyjnego punk rocka a na scenie spotykali się m.in. z Dezerterem, Moskwą, Celą nr 3, Po Prostu czy Schizmą. Pomimo kilku zmian personalnych w zespole i wieloletnich przerw w działalności, Czerwone Kościoły dziś mają się dobrze. W roku 2019 zespół ponownie się reaktywował i z okazji swoich 30 urodzin postanowił nagrać płytę. Wiosną 2020 roku jeden z utworów promujących nową płytę ukazał się na składance „Polska Scena Punk vol. 2” wydanej przez NOG Records, jesienią – na składance „Polska Scena Punk vol. 3”. Najnowszy album zespołu „1989-2019” ukazał się w kwietniu 2020 roku dzięki Zima Records.
KOSA ŚMIERCI –  nieokiełznane tempo, bezgraniczna ekspresja, rozkręcona na maksa gitara,
dołujący rozdarty bas i ryk szaleńca tym się legitymuje thrash punkowe trio, Kosa Śmierci! W lipcu 2021 roku Kosa Śmierci weszła do Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim i pod opieką Sławka Papisa i Piotra Tyszkiewicza wydała oficjalną, pierwszą swoją płytę „Nie Żyję”. Obecnie Kosa Śmierci koncertuje przedstawiając materiał ze świeżo wydanej płyty, a w przerwach pracuje nad materiałem na drugi krążek.
DEXTER to postpunkowy zespół, który powstał w 1993 roku w Jeleniej Górze. Od 2005 roku, w lekko zmienionym składzie gra na wrocławskich scenach. Ma w swoim dorobku jedną studyjną płytę „Locha surogatka”.  „Pandemiczną” przerwę wykorzystywał na mastering płyty koncertowej, która zostanie wydana w 2022.
HIGH SENSITIVE to rodzinny zespół rockowy, który pochodzi z Włodzic Małych koło Lwówka Śląskiego. Zespół gra od około 6 lat. Głównie występują na zlotach motocyklowych. Rok temu wydali pierwszą płytę. Jeden z ich utworów „Bilet do woja” znalazł się na Top 30 Muzycznego Radia i utrzymał się tam 16 tygodni.

Bilety w cenie 60 zł dostępne na bilety.jck.pl oraz w sekretariatach JCK.

Miejsce: JCK Muflon ul. Cieplicka 172, sala widowiskowa

Sponsorzy ROCK JELENIA FEST: Hurtownia Koncertów, Elektro-Instal (Grzegorz Dziurzycki), Karczma Staropolska, Pizzeria Gazownia, Biuro Podróży Amigos, Nieruchomości Posesja (Robert Karlicki).
Projekt plakatu: Wydawnictwo AD REM.

Podobne wpisy