Malarstwo | Bogdan Miliński

16 lutego 2022 (środa), o godz. 17.00 Jeleniogórskie Centrum Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Bogdana Milińskiego, artysty urodzonego w Sobieszowie w 1952 roku. Na wystawę składają się prace malarskie i rysunki. Wernisaż poprowadzi jego brat, artysta malarz Dariusz Miliński.

„Że są to dzieła zdecydowanie poważne, widać na pierwszy rzut oka, religijne i okultystyczne znaki oraz nieco natrętne symbole (np. katedra gotycka, czy japoński samolot bojowy) mówią, że otacza nas rzeczywistość dość ciemna. A w niej ratunkiem jest tylko nadzieja. Także nadzieja związana z malarstwem. A mówiąc dokładniej – z obrazem. Coś takiego widzę w obrazach Bogdana Milińskiego i czuję, że jest mi dość bliski, choć nie spotkałem go nigdy”  – tak o twórczości Milińskiego napisał Henryk Waniek.

Bogdan Miliński (1952) swoją pierwszą wystawę miał jako 7-latek w Centrum Sztuki w Jeleniej Górze. W 1977 roku wyjechał do Francji, gdzie mieszka i tworzy do dzisiaj. W 1988 roku miał wystawę w Tokio, gdzie rezydował przez sześć miesięcy. Jego prace wystawiane były w wielu miejscach na świecie, m. in. w Tunezji, w Belgii,  w Niemczech,  we Francji oraz w Tokio. Dzieła artysty wzbogacają kolekcje muzealne i prywatne, np. mera Paryża i cesarza Japonii.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.

Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2022.

Wstęp wolny.

Dla zachowania wspólnego bezpieczeństwa uczestnicy wydarzenia będą proszeni o okazanie paszportu covidowego lub o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

JCK Muflon ul. Cieplicka 172, Jelenia Góra, Galeria Muflon

Podobne wpisy