|

Koncert Małgorzaty Wojciechowskiej

Wieczory muzyczne – spotkania w Caffe Zaułek / termin: 3 grudnia 2009 (czwartek), godz. 18.00 / wstęp wolny / miejsce: sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury “Muflon”

Koncert ten odbędzie się  w ramach cyklicznych Wieczorów muzycznych – spotkania w Caffe „Zaułek”. Grudniowy koncert zamknie cykl spotkań promujących twórczość młodych solistów i zespołów. Spotkania te miały charakter koncertów i recitali, podczas których autorzy zaprezentowali swoje muzyczne dokonania.

W ramach tego cyklu swoja twórczość w Miejskim Domu Kultury „Muflon” zaprezentowały takie zespoły jak: solista – Jakub Małycha, zespoły – MODLISZKA, RabaDidoo, Ekam’Bard, Pim Semafor oraz w grudniu Małgorzata Wojciechowska. 

Małgorzata Wojciechowska. Autorka, kompozytorka, piosenkarka i aktorka. Urodziła się w Miliczu. Studiowała aktorstwo dramatyczne na wydziale aktorskim PWST w Krakowie ze specjalizacją wokalno-estradową. W 2005 r. otrzymała stypendium miasta Krakowa dla młodych twórców w dziedzinie sztuki estradowej. Występowała  z recitalami m.in.  w klubie Hybrydy w Warszawie, w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w klubie Przechowalnia w Łodzi oraz w Radiu Kraków. Od dwóch lat jest pedagogiem w klasie o profilu teatralnym w warszawskim liceum, co jak sama artystka mówi, bardzo kocha.

Małgorzata Wojciechowska brała udział w wielu ogólnopolskich festiwalach, gdzie zdobywała liczne nagrody, np.: 2000 r. Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu;

2001 r. II Nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, III Nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie; w 2002 r.   i w 2003 r. na FAMIE główne nagrody zbiorowe za spektakle muzyczne z piosenkami Łucji Prus i Kazika Staszewskiego, 2002 r. II Nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej „Pamiętajmy o Osieckiej”, 2003 r. ponownie III Nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie; 2004 r. Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA oraz nagroda literacka im. Mariana Redwana za autorstwo najlepszych tekstów piosenek na FAMIE, ponadto szereg pierwszych nagród na festiwalach w Oleśnie, Grudziądzu, Łodzi, Radomiu, Kwidzynie, Lublinie, Gorlicach  i Sieradzu.

Utwory wykonane podczas koncertu w większości są autorstwa artystki pani Małgorzaty Wojciechowskiej. Muzykę skomponował pan Marcin Partyka, który swoim magicznym  akompaniamentem na fortepianie ubogaci grudniowy koncert. Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory m.in. „Będziesz trwać” sł. i muz. M. Wojciechowska / Słowo” sł. M Wojciechowska, muz. M. Partyka / „Szumi czas” sł. A. Poniedzielski, muz. M. Partyka / „Psalm o chorych nogach” sł. T. Nowak, muz. M. Grechuta / „Na minusie” sł. i muz. M Wojciechowska

Podczas koncertu członkowie Jeleniogórskiego Klubu Literackiego odczytają wiersze, które ukazały się na plakatach będących częścią projektu realizowanego w roku 2009 przez Miejski Dom Kultury “Muflon” – “OCZY W SŁUP! POEZJA NA SŁUPIE”. Podczas poetyckiego wieczoru swoją twórczość zaprezentują m.in. Marcin Jaxa Rożen, Jędrzejczyk Anna, Kotlarska Elżbieta,  Jan Owczarek, Barbara Pawłowicz, Wiesława Siemaszko – Zielińska, Elżbieta Śnieżkowska – Bielak, Stefan Śliwiński. 

Podobne wpisy