Wernisaż wystawy fotografii Chrisa Niedenthala  ” Listy do syna”  odbędzie się  dnia 25 lutego 2009 roku (środa) w Galerii “Muflon” o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do 15 marca 2009 roku.

 Autorem fotografii jest znany fotograf Chris Niedenthal. Inspiracją do zdjęć stały się autentyczne listy pisane przez Wiolettę Mikusek  do synka, który urodził się z wadą genetyczną – zespołem Downa. Wystawa składa się z dziesięciu portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem trudnego macierzyństwa kobiet, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko.
Pomysłodawcą wystawy jest Stowarzyszenie Rodzin  i Opiekunów Osób 
z zespołem Downa Bardziej Kochani  w Warszawie. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji uzyskanej w ramach konkursu grantowego programu „Wspieramy mamy”, ogłoszonego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA w 2007 roku.
W 2008 roku wystawa eksponowana była w Warszawie, Białymstoku, Łodzi, Katowicach, Koninie, Poznaniu, Wrocławiu i innych miastach.
Organizator: Miejski Dom Kultury „Muflon”  i  Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin  i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Wystawa odbywa się  
w ramach obchodów 4 Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa (WDSD).

Scroll to Top