Noc Świętojańska pod Chojnikiem | 21.06.2025
Noc Świętojańska pod Chojnikiem 2025
21 czerwca zapraszamy gorąco na kolejną edycję Nocy Świętojańskiej pod Chojnikiem!!! Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe warsztaty i pokazy rzemiosła, świętojański kiermasz rękodzieła, wieczorne ognisko i mnóstwo energetycznej, folkowej, porywającej do tańca muzyki!

ATRAKCJE od 12:00-19:00
- jarmarkowe stoiska z rękodziełem i pysznościami, strefa dmuchańców, gastronomia;
- polsko-czeskie bezpłatne WARSZTATY świętojańskie dla małych i dużych (m.in. zdobienie pierniczków, malowanie magnesów i drewnianych zawieszek, wyplatanie wianków świętojańskich, botaniczne tatuaże i breloczki, kompozycje z suszonych roślin);
- polsko-czeskie POKAZY rzemiosła (mozaika, rzeźba, haft, ceramika, witraż).
Wieczorem świętojańskie OGNISKO pod gwiazdami (można przynieść ze sobą coś dobrego do upieczenia).
Zapraszamy małych i dużych do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie legendarnego KWIATU PAPROCI🌙🪷🌿 szczegóły dot. konkursu 👉 https://muflon.sobieszow.pl/konkurs-plastyczny-kwiat-paproci-zwyciezcow-wylonimy-21-06-2025/
Około godz. 19:30 – rozstrzygnięcie konkursu na kwiat paproci!
KONCERTY od 15:30
– powarsztatowy pokaz polskich i czeskich zespołów folkowych pod batutą Moniki Frąckiewicz-Motyki – FolkLove i Small Band TK
– Anplakt (czeski zespół folkowy)
– Gasta Mire
Instrumentalno-wokalne trio zafascynowane muzyką folkową, ich muzyka łączy irlandzkie melodie z tekstami inspirowanymi wędrówką człowieka przez życie.
20.00 – KOSY BAND
Intrygujące kobiece głosy połączone w pieśniach z Dolnego Śląska, na którym przecięły się ich życiowe szlaki. Przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec, altówki i instrumentów perkusyjnych przywracają pieśni naszych przodków na grunt współczesnych miast. Na scenie oryginalnie łączą swe aranżacje z tradycyjnym ludowym materiałem.
21.30 – BELTAINE
Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie Beltaine osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyką współczesną. Siedem osobowości i siedem różnych światów spotyka się ze sobą, tworząc wyjątkową mieszankę.
„Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”.
Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.
Projekt „Wy i my, my i wy” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Czechy-Polska 2021-2027.
Projekt dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.