||

Niebanalny Sobieszów | Robert Karczmarczyk

14 czerwca 2017 (środa) o godz. 17.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Niebanalny Sobieszów w obiektywie Roberta Karczmarczyka”, której będą towarzyszyć prace zgłoszone do konkursu pod tym samym tytułem.

Robert Karczmarczyk, urodzony w 1963 roku, jest Sobieszowianinem. Jak mówi, fotografuje od zawsze, a podstaw fotografii uczył się w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze –  Sobieszowie, na zajęciach sekcji fotograficznej, którą w latach 70. ubiegłego wieku prowadził Wiesław Wierciński. To także miłośnik fotografii cyfrowej, jego ulubiona pora na robienie zdjęć to 4 rano (latem), bardziej woli fotografować przyrodę niż architekturę. Najlepiej czuje się w takich miejscach jak sobieszowska cegielnia oraz góra Chojnik i jej okolice.

Jest redaktorem fanpage’y w mediach społecznościowych, poświęconych fotografii i Karkonoszom: Sobieszów i Sobieszowianie, Sobieszów i Okolice, Karkonoskie Szlaki, Galeria Karkonoska, Robert Karczmarczyk Fotografia, prowadzi na FB „Karkonoskie wędrówki”, grupę dla wędrujących po Karkonoszach i okolicach, dzielącą się zdjęciami z wypadów po górach, opisami tras, szlaków i wrażeniami. Posiada też autorskiego bloga o fotografii: robertkarczmarczyk.photo.blog.

Podczas wernisażu zobaczyć będzie można również zdjęcia uczestników pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy”, którego celem było uwrażliwienie mieszkańców Sobieszowa na piękno miejsca, w którym mieszkają. Druga edycja tego konkursu odbędzie się jesienią 2017.

Kuratorką wystawy jest Agata Turska-Makutynowicz. Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2017. Wstęp wolny.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy