|

Burzowe opowieści

Czegoś takiego jeszcze nie było! „Burzowe opowieści” to rezultat pracy wielu zdolnych osób, który powstał we współpracy online! I mamy to wszyscy w naszym zasięgu, na wyciągnięcie ręki, na jedno kliknięcie! Opowieść tak wzruszającą i piękną, aż przechodzą dreszcze: zaciekawienia, niedowierzania, radości i zachwytu! Nie pozwólcie nikomu z bliskich tego przegapić!

Najpierw były warsztaty online, z których powstało słuchowisko, a teraz jest wideo premiera online pierwszej bajki z trzyczęściowego cyklu, który realizuje jeleniogórski MDK Muflon w ramach programu „Kultura w sieci”.

Cała opowieść i przygoda domykają się w formie teatru ilustracji – kamishibai. W stworzeniu jej wzięły udział dzieci w wieku 6-10 lat, prowadzone przez Małgorzatę Osiej-Gadzinę. Autorką scenariusza jest Katarzyna Janekowicz. Muzykę skomponował Tomasz Gadzina. Ilustracje wyczarowała Agata Makutynowicz. Wystąpili: Dalia Abouelmagd, Nina Cześniewicz, Zuzia Czornij, Ewa Drozdowska, Leonard Idziak, Borys Miodowski, Jaśmina Śliwa.

Ciekawe, pełne ekspresji głosy młodych aktorek-lektorek i aktorów-lektorów zabierają odbiorców w niezwykłą podróż wyobraźni. Ilustracje nadają głębię dziecięcym historiom. Niemal pół godziny niezwykłych wrażeń! A najlepsze? Wszyscy będziemy do tego wracać wielokrotnie. W burzę, słotę, przy rodzinnym stole, o każdej porze! To jest dopiero kulturalna burza w sieci!

Projekt „Muflon – włącz kreatywność” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Podobne wpisy