GŁOSOWISKO

X KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO” 

 9 listopada 2018

plakat

Rozpoczynamy zapisy do jubileuszowego X Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się w sali widowiskowej 9 listopada (piątek), o godz. 10.00.

Jubileuszowy konkurs będzie miał wyjątkową oprawę – na finał, z krótkim recitalem, wystąpi Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, główny juror tegorocznej edycji „Głosowiska”.

Nie zabraknie też jubileuszowego tortu ufundowanego przez cukiernię „Merkury” w Jeleniej Górze, a na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez: Orska – autorska biżuteria, RICOH, Anna Mangold Photography, 2 Towers – biżuteria skórzana, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Tegoroczna edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych,  zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Uczestników oceniać będzie jury w składzie:
Jarosław Wasik – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej, obecnie dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
Dawid Król – absolwent Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Nauczyciel gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, gitarzysta, kompozytor, aranżer w zespole JAZZGOT QUARTET.
Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor (absolwent wrocławskiej PWST), literat. Współzałożyciel teatru CINEMA, lider teatru Pracownia Prowincja i arte-terapeutycznego Teatru Osób Uzależnionych „Karawana”.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 26 października, na adres mailowy: bozena.muflon@gmail.com lub muflon@sobieszow.pl (w tytule: „Głosowisko 2018”) lub na adres pocztowy MDK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra, z dopiskiem „Głosowisko 2018”.

Uwaga!
Nieprzekraczalny termin przesyłania kompletu materiałów upływa z dniem 26 października 2018.

Regulamin konkursu (wraz z kartą uczestnictwa) do pobrania tutaj: Regulamin Glosowisko 2018 oraz w sekretariacie MDK Muflon.

X Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2018 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Laureatki i Laureaci IX Konkursu Piosenki Polskiej GŁOSOWISKO 2017

głosowisko 2017

Jury w składzie: Jarosław Góral, Piotr Sobota i Gabriel Wiłun po przesłuchaniu 17 uczestników przyznało następujące miejsca:

I kategoria (7–12 lat)

I miejsce MAGDALENA MIARA

II miejsce MICHAŁ KRUPA

III miejsce MAJA MAJCHRZAK

Wyróżnienia AMELIA KULASZKO

II kategoria (13–17 lat)

I miejsce WIKTORIA GRANAS

II miejsce HELENA KORCZYCKA

III miejsce JULIA KAMIŃSKA

Wyróżnienia NATALIA KŁAPIŃSKA

III kategoria (18 lat i więcej)

I miejsce E=MC²

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienia – nie przyznano wyróżnień.

Protokół jury: protokół głosowisko str 1 oraz protokół głosowisko str 2

IX Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2017 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Rożki Obfitości ufundowało TESCO.

IX KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „GŁOSOWISKO” 2017 – 17 listopada 2017

głosowisko 2017

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie po raz dziewiąty ogłasza konkurs wokalny „Głosowisko”, który odbędzie się w Sali Widowiskowej 17 listopada 2017 (piątek), o godz. 10.00. Tegoroczna edycja „Głosowiska” wzorem lat ubiegłych oraz ze względu na rosnące zainteresowanie udziałem w konkursie – skierowana jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, zarówno wykonawców indywidualnych, jak też całych zespołów. Przewidziano zatem 3 kategorie wiekowe: 7 – 12 lat, 13 – 17 lat, 18 lat i więcej.

Celem IX Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2017 jest podtrzymywanie zainteresowania kulturą polskiej piosenki, zwrócenie uwagi na odkrywanie repertuaru, który łączy w sobie głębokie, mądre teksty oraz niebanalną oprawę muzyczną. Konkurs także służy upowszechnianiu twórczości autorskiej,  inspiruje do indywidualnych poszukiwań muzycznych oraz jest szansą zaistnienia (debiutu) na estradzie wykonawców dorosłych.

Nagrania z wykonaniem zgłaszanego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 14 listopada 2017, na adres mailowy: bozena.muflon@gmail.com (w  tytule: „Głosowisko 2017”) lub na adres pocztowy MDK „Muflon” ul. Cieplicka 172 , 58-570 Jelenia Góra,  z dopiskiem „Głosowisko 2017”.

Regulamin konkursu:

REGULAMIN IX KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ [wersja .pdf]

REGULAMIN IX KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ [wersja .docx]

Karta uczestnictwa:

GŁOSOWISKO [wersja .docx]

GŁOSOWISKO [wersja .pdf]

IX Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2017 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Laureatki i Laureaci VIII Konkursu Piosenki Polskiej Głosowisko 2016

plakat2

Jury w składzie: Dorota Korczycka, Wojciech Jarociński, Tomasz Pierzchniak i Piotr Sobota po przesłuchaniu szesnastu podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać 3 główne nagrody i 7 wyróżnień.

I tak:

I nagroda dla Karoliny Krupy

II nagroda dla Eweliny Jurszy

III nagroda dla Agaty Jurewicz

oraz wyróżnienia: Katarzyna Kasprzyk, Natalia Stich, Natalia Stich, Maja Majchrzak, Oskar Kłyszyński, Eni Halilowic, Zofia Kościów, Oliwia Gabruk.

Nowy Dokument 134_1 – protokół

VIII Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2016

plakat2

 

Po raz ósmy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się 18 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (soliści i zespoły) oraz osoby dorosłe.

Już dzisiaj zachęcamy do opracowania repertuaru i zgłaszania się do konkursu. Przypominamy, że wykonawca przygotowuje dwa utwory śpiewane – wyłącznie w języku polskim.

W związku z licznymi prośbami, przychylamy się do możliwości korzystania z półplaybacków. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania również z tej możliwości i wzięcia udziału w konkursie „Głosowisko” 2016.

Nagrania z wykonaniem zgłoszonego repertuaru – pliki wyłącznie w formacie mp3, wave lub CD audio (płyta) należy nadsyłać do 14 listopada 2016 na adres mailowy muflon@sobieszow.pl lub pocztą: Miejski Dom Kultury „Muflon” ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra. Do nagrań należy dołączyć wypełnioną kartę uczestnictwa.

REGULAMIN VII KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ

karta uczestnictwa_GŁOSOWISKO

Na najlepszych czekają cenne nagrody!

VIII Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2016 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

VII Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko”


Po raz siódmy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się 23 października 2015 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (soliści i zespoły) oraz osoby dorosłe.

Już dzisiaj zachęcamy do opracowania repertuaru i zgłaszania się do konkursu. Na najlepszych czekają cenne nagrody!

Regulamin i karta uczestnictwa do pobrania poniżej:

kartauczestnictwa_GŁOSOWISKO.doc1

regulamin-GŁOSOWISKO

PROTOKÓŁ Z PRZESŁUCHAŃ KWALIFIKACYJNYCH

Dwuosobowa komisja kwalifikacyjna w składzie: Tomasz Trajnowicz  (instruktor MDK „Muflon”) i Marcin Sweklej (instruktor MDK „Muflon”) po wnikliwym przesłuchaniu nagrań piosenek dołączonych do kart zgłoszeniowych w dn. 14.10.2015r. zakwalifikowała do udziału w VII Konkursie Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2015 następujące osoby i zespoły:

– w kategorii dzieci:

Kacper Ledzion

Piotr Marciniak

Nina Warzyńska

Jakub Zarówny

– w kategorii młodzież:

Natalia Fałek

Laura Gadomska

Katarzyna Kasprzak

Natalia Lis

Gabriel Wiłun

Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Karpaczu

Żywicka Julia i Kozłowski Kacper

Konrad Boznański

Zgłoszone piosenki to:

Kacper Ledzion – „Radosna samba” i „ Lato”

Piotr Marciniak – „Gdy Chopin grał” i „Bez słów”

Nina Warzyńska – „Przyjaciel deszczową” i „Laleczka z saskiej porcelany”

Jakub Zarówny – „Nie zadzieraj nosa” i „Kamień z napisem love”

Natalia Fałek – „Wyruszać czas” i „ Przyjdzie taki dzień”

Laura Gadomska – „Ukradła Cyganka kurę” i „Alleluja”

Katarzyna Kasprzak – „Skarby Świata” i „Bieszczadzkie Anioły”

Natalia Lis – „Piosenka księżycowa” i „Ludzkie gadanie”

Gabriel Wiłun – „Chciałbym umrzeć z miłości” i „O Matko!”

Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Karpaczu – „Panna Kminkowa” i „Bieszczady”

Żywicka Julia/Kozłowski Kacper – „Nieznajomy” i „Trudno nie wierzyć w nic”

Konrad Boznański – „Pocztówka z kosmosu” i „Uciekaj moje serce”

Przesłuchania konkursowe odbędą się 23.10.15 r. w sali widowiskowej MDK „Muflon” w Jeleniej Górze w godz. 10.00 – 16.00.

VI Młodzieżowy Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2014

glosowisko2014

Po raz szósty serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, który odbędzie się 24 października 2014 roku w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (soliści i zespoły). W tym roku rozpoczynamy również pierwszą edycję „Głosowiska dla dorosłych”. Już dzisiaj zachęcamy do opracowania repertuaru i zgłaszania się do konkursu. Na najlepszych czekają cenne nagrody!

Regulamin i karta uczestnictwa do pobrania poniżej:

regulamin GŁOSOWISKO doc

regulamin GŁOSOWISKO DOROSŁE

kartauczestnictwa_GŁOSOWISKO.doc

VI Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2014 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Laureatki i Laureaci V Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013

propozycja plakatu

W miniony piątek (25.10.) sala widowiskowa w Miejskim Domu Kultury „Muflon” brzmiała polskimi piosenkami – zarówno z repertuaru znanych artystów, jak i własnymi, autorskimi kompozycjami. Wszystko za sprawą młodych uczestników V Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko”, którzy z muzyczną pasją walczyli o zwycięstwo.

Ich zmagania oceniało jury w składzie:

Aleksandra Jarocińska (dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”)
Monika Strzelczyk (aktorka Teatru Cinema, reżyserka, instruktorka warsztatów teatralnych)
Wojciech Jarociński (muzyk, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor z kręgu poezji śpiewanej, członek zespołu Wolna Grupa Bukowina),
Tomasz Pierzchniak (muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor).

Jurorzy oceniali nie tylko sam śpiew i jego parametry (intonacja, dykcja itp.), ale także ogólną muzykalność i wyraz artystyczny.

Po burzliwej naradzie wyłonieni zostali zwycięzcy.

I miejsce: zespół „Emphirius”;

II miejsce: zespół „Lemoniada” za bardzo dobrą interpretację piosenki zespołu LemON, za muzykalność, wyrazistość i oryginalność głosu wokalisty;

III miejsce: zespół „Czerniczanki” za piękne, gospelowo-soulowe wykonanie utworów i harmonijne zestrojenie głosów.

Wyróżnienia:

Justyna Sieniuć – za wykonanie autorskich piosenek „Płowe koty na chciwych łapach” i „Wariatka-Furiatka”

Teresa Wiącek – za dobre wykonanie trudnego, pięknego utworu z repertuaru Anny German

Tomasz Taf – za sugestywną interpretację autorskich piosenek „Mój świat” i „Zmienność”.

Pamiątkowe dyplomy otrzymali też pozostali uczestnicy konkursu: Natalia Benecka, Sara Kozak, zespół muzyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gryfowa Śląskiego, Katarzyna Odelga, Aleksandra Nowicka, Michał Psuty i Anna Góralik.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim wykonawcom dziękujemy za udział i zapraszamy już za rok

FOTOGALERIA – „GŁOSOWISKO” 2013 – fot.A.Gierus

V Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013 dofinansowany jest z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

V Młodzieżowy Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2013

propozycja plakatu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *