|

[zmiana] KEK Fest 3

KEK FEST(3) – EUROPEJSKIE SPOTKANIA MOCNEGO GRANIA

W trzeci weekend października, w dniach 19–20.10.2018, Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaprasza fanki i fanów ciężkiego grania na trzecią edycję międzynarodowego festiwalu muzycznego KEK FEST. Przez dwa kolejne dni, w Muflonie, będzie głośno, będzie mrocznie, ale przede wszystkim, będzie energetycznie i radośnie.

KEK FEST (3) – Europejskie Spotkania Mocnego Grania to kolejna edycja wydarzenia, które prezentuje twórczość młodych zespołów z Polski, Czech, Gruzji, Słowacji i Nowej Zelandii. Nazwa imprezy nawiązuje do internetowego slangu, w którym „KEK” to niemiecki odpowiednik angielskiego „LOL” czyli „laughing out loud” lub „lots of laugh” dosłownie – „śmieję się na głos”, „dużo  śmiechu”.

Festiwal KEK FEST (3) to okazja do międzynarodowego spotkania miłośniczek i miłośników mocnego grania, ludzi w każdym wieku, którym jest bliska siła metalu, jego odważny przekaz i muzyczna różnorodność gatunkowa.

 

KEK FEST (3)

19 października 2018 (piątek), godz. 18.00 – 24.00

TUSCOMA – blackened punk Nowa Zelandia

Chiyoda Ku – math rock Wielka Brytania

No Violet – grunge Wielka Brytania

Kaspar Hauser– rock Polska

Awakeness – alternative metal Polska

Lunatix – space rock Polska

 

TUSCOMA blackened punk Nowa Zelandia

„A teraz coś zupełnie innego”. Tuscoma z Wellington w Nowej Zelandii, Przecierają szlaki dla świeżego mixu muzycznego, który pokrótce można opisać jako: blackened punk. Duet z Nowej Zelandii stworzył album przepełniony szaleńczymi dźwiękami. Tytuł owej płyty to  Arkhitecturenominus. Grupa będzie promować swój debiutancki album podczas europejskiej trasy od sierpnia do października, dzięki czemu będziemy mogli ich gościć podczas trzeciej edycji Kekfestu.

CHIYODA KU math rock Bristol UK

Po dwóch latach ciężkiej pracy Chiyoda Ku stworzył album, który nie tylko reprezentuje ich pasję do muzyki, ale także ich spojrzenie na dzisiejsze społeczeństwo. Mocna, ale zarazem zgrana sekcja rytmiczna jest wspomagana przez pełne finezji zagrywki gitarowe razem tworząc  na scenie surową energię na której zespół opiera swoje występy.

NO VIOLET GRUNGE Bristol Wielka Brytania

Kwartet No Violet z Bristolu, przykuwa uwagę fascynującymi występami. Tworzona przez nich muzyka to mieszanka fuzz-infused grunge, alt rock i mathrocka. Potrafią porwać widownię manipulując dynamiką, inspirowaną wczesnym Pixies. Występują regularnie w stacji BBC Intro. W maju 2018 wypuścili swój debiutancki album.

KASPAR HAUSER rock Jelenia Góra

Lokalny zespół grający skocznego rocka.

AWAKENESS metal  Jelenia Góra

Nowo powstały zespół metalowy z Jeleniej Góry.

LunatiX space rock, Jelenia Góra

LunatiX to jeleniogórska orkiestra kosmiczna, którą wystrzelono w przestrzeń około roku A.D.2015. Inspirację muzyczne czerpie z przyrody i technologii, a liryczne z otaczającego świata. Dźwięk ich karabinem, a słowa amunicją. Zespół nie prezentuje konkretnego nurtu muzycznego – idzie pod prąd, emitując osobliwą trans-misję, nie pozostawiając  wątpliwości i miejsca na kompromis. Każde spotkanie czegoś uczy, spotkanie z LunatiX uczy jak korzystać z wyobraźni…

20 października 2018 (sobota), godz. 18.00 – 24.00

DAERRWIN – black metal/shoegaze Czechy

Nasty Ratz – glam /Czechy

Horrible Creatures – thrash/death metal Czechy

Scratch The Floor – heavy metal/hardcore Gruzja

Pożoga – black metal/ Polska

Circular Saw – black/thrash Słowacja

Thar Ai – alternative metal Polska

 

DAERRWIN post black/shoegaze Czechy

Nabierająca rozpędu młoda, czeska kapela Daerrwin zaskoczyła wielu słuchaczy swoim nowatorskim podejściem do black metalu. Na początku 2018 roku podpisali kontrakt z największą czeską wytwórnią metalową MetalGate Records i pod ich szyldem wydali debiutancki „Uv’Derekh”. Obecnie intensywnie koncertują po Europie występując na największych festiwalach m.in. Brutal Assault.

NASTY RATZ rozpoczęło działalność w czeskiej Pradze pod koniec roku 2012 i do tej pory miało okazję zagrać z takimi zespołami jak Adam Bomb (USA), Junkyard 69 (GR), Sandness (IT) Crazy Lixx (SWE), Tigertailz (UK), Bai Bang (SWE), The Last Vegas (USA) czy Confess (SWE). Pierwsza EP-ka zespołu „I Do Not Wanna Care” stała się bardzo popularna na undergroundowej scenie glam/sleaze i została wyprzedana w pół roku. W maju 2015 zespół nagrał pierwszy LP pt. „First Bite”, który wydała duża wytwórnia „Sleaszy Rider”. Kapela koncertowała po Europie, głównie w Niemczech i we Włoszech.

HORRIBLE CREATURES thrash/death metal Czechy

Pochodzący z Czech, Horrible Creatures jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i szybko rozwijających się zespołów thrash/death metalowych w tych czasach. Zagrali już ponad 100 gigów, dzieląc scenę z takimi potęgami jak: Entombed A.D., Lich King, Shining, Pro-Pain. Występowali również na wielu czeskich festiwalach. Teledysk do utworu „Black God” z ich pierwszej EP-ki „Depressive Hunt” powstał podczas ich występu na FajtFest w zeszłym roku.

SCRATCH THE FLOOR modern heavy metal / hardcore  Tbilisi, Gruzja

Zespół powstał w 2011 roku i od tego czasu przebył długą drogę, od lokalnych klubów aż do Wacken 2015, jako zwycięzcy kaukaskiej edycji Wacken Metal Battle. Występowali również na Tbilisi Open Air, największym festiwalu muzycznym w Gruzji i dwukrotnie w Faine Misto na Ukrainie. Mieli zaszczyt grać z takimi zespołami jak Black Label Society, Placebo, Archive, Suicide Silence, Ill Niño, Sepultura, etc. Właśnie wydali pierwszy, pełnowymiarowy oficjalny album „Hellhound” pod skrzydłami londyńskiej wytwórni Musicarchy Media.

POŻOGA powstała w 2012, to black metalowa machina zagłady z Gryfowa. Niezmienny skład – Nekrothorn (vox, bas, treść), Dante (gitara), Volga (gitara), Kvhar (perkusja). Na koncie jedno plugawe demo z 2014 „Infernal Seeds”. Pełny album aktualnie czeka na wydanie.

CIRCULAR SAW  thrash/black metal Słowacja

Circular Saw to młody thrash/blackmetalowy zespół ze Słowacji. Pochodzą z małego miasteczka Šurany. Zespół regularnie koncertuje na terenie całej Słowacji, Węgier, Czech i Polski. Supportowali już  takie zespoły jak czeską legendę metalu ToRR, niemiecki Impalers, węgierski Invader czy polski Acid Drinkers.

Thar Ai – alternative metal, Polska

Wrocławski zespół grający alternatywny metal/rock.

Patronat medialny: KVLT Magazine, Metal Mundus – Lepsza Strona Rocka, Dark Planet, Metal Side, Relacje Regionalne.

loga sponsorów

Kek Fest (3) wspierają: Laboga– Adam Laboga i Security Joker.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy