|

Flamenco

 WYSTĘP FLAMENCO /  WROCŁAWSKA SZKOŁA TAŃCA FLAMENCO / KATARZYNY RADUŁOWICZ

organizator:  Miejski Dom Kultury „Muflon” / miejsce:  sala widowiskowa / ul. Cieplicka 172, Jelenia Góra / termin:   9 października 2010 (sobota), godz. 18.00 / bilety wstępu: 10 złotych (do nabycia w MDK „Muflon”)

Październikowe „ostatki” tylko w MDK „Muflon” a to za sprawą  rozpoczęcia remontu sali widowiskowej w ramach realizacji projektu „Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko polskim pograniczu”. Projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską z EFRR w ramach POWT Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Będzie to już OSTATNIE przedsięwzięcie organizowane w starej sali  widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Ostatni występ, jaki odbędzie się w sali przed jej remontem będzie pełen rytmów flamenco.

9 października zagości w Sobieszowie wspaniała tancerka, jedna z prekursorek tańca flamenco w Polsce – Katarzyna Radułowicz z Wrocławia. Jej taneczna szkoła flamenco jest jedną z najstarszych w kraju. Uczennice Pani Radułowicz odnoszą sukcesy w kraju i za granicą (na czele z Hiszpanią). Występ, który odbędzie się w MDK „Muflon” będzie prezentacją tradycyjnych choreografii flamenco. Bez turystycznego blichtru, rozgłosu i show. Rdzenne, surowe, takie jak było i jest od korzeni flamenco zagości na ten jeden raz w Jeleniej Górze.

Podobne wpisy