|

Pisane światłem | fotografia

„Pisane światłem” poplenerowa wystawa fotografii (13 – 26.10.2010) wernisaż 13.10.2010 godz. 18.00 – Galeria “MUFLON”

Wystawa ta odbędzie się w ramach projektu  „Pisane światłem – polsko – czeskie plenerowe warsztaty fotograficzne zakończone wystawą”.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

 Fotografie prezentowane na wystawie są efektem pracy uczestników międzynarodowych warsztatów plenerowych, które odbyły się w ramach projektu „Pisane światłem – polsko-czeskie plenerowe warsztaty fotograficzne zakończone wystawą”  w Jelenia Górze w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w dniach 18-19.09.2010 roku. Do udziału w nich zaproszeni zostali czescy fotograficy, którzy ukończyli 18 lat oraz fotografowie z Polski, którzy ukończyli 15 lat. Warsztaty prowadzone były przez czterech artystów fotografików, w czterech grupach tematycznych tj. warsztat fotografii reportażowej, fotografii inscenizowanej, fotografii krajobrazu oraz warsztat  o tytułowym temacie projektu – pisanie światłem.
Szeroki temat fotografii oraz związane z tym przedsięwzięcie  było dla uczestników warsztatów doskonałą płaszczyzną spotkania i poznania się dwóch kultur oraz dodatkowym impulsem do poszukiwań twórczych

Wystawa ta po ekspozycji w jeleniogórskiej Galerii „Muflon” zostanie przewieziona do Czech i wyeksponowana w Galerii  w Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą. Wystawa będzie zatem dodatkowym impulsem do zapoznania się ze sposobem postrzegania i patrzenia na rzeczywistość przyjaciół z Polski i z Czech.

Podobne wpisy