|

GEKIDAN KAITAISHA Z TOKIO 28.10.2012

28.10.2012 (niedziela), godz. 19.00, sala widowiskowa MDK “Muflon”

Już w najbliższą niedzielę (28.10) o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK „Muflon” wystąpi japońska grupa teatralna Gekidan Kaitaisha ze sztuką „Finalityliving”.Spektakl (przeznaczony tylko dla widzów dorosłych) jest częścią projektu „Post Human Theatre”, który powstał w roku 2011 we współpracy z Teatrem Cinema  podczas ich pobytu w Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Projektowi patronuje The Japan Director Association, organizator sympozjum i warsztatów w Ai Hall w Itami, jednym z najważniejszych w Japonii miejsc dla współczesnego tańca i teatru. Występ japońskiego teatru w Jeleniej Górze jest częścią tourne po Polsce. Cały projekt polsko-japoński pokazywany już był m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Rozdroże”.

Gekidan Kaitaisha jest grupą teatralną specjalizującą się w teatrze fizycznym. Konstruuje swoje przedstawienia z tańca, sztuk wizualnych i muzyki, tworząc teatr ponad barierami językowymi, zaangażowany społecznie. Punktem wyjścia w ich pracy są ograniczenia w ciele i umyśle ludzkim, będące efektem ucisku polityki światowej. Gekidan Kaitaisha zdobył międzynarodową reputację występując w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.

W niedzielę o godz. 19.00 w MDK „Muflon” wystąpi zespół japoński w składzie: koncepcja, reżyseria – ShinjinShimizu, aktorzy: HirukoHino, Miauki Nakajima, Kenjiro Kumamoto, YasujiIschii, RyojiHonma, Jonathan Giles Garner, tłumaczenia: KoichiKuyama, menadżer projektu: SasakiKatsumi.

Organizatorzy: Teatr Cinema, MDK „Muflon”.

Impreza dofinansowana z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o rezerwację miejsc: telefonicznie (75 755 37 70) lub e-mailowo: muflon@sobieszow.pl.

Podobne wpisy