|

Pożądanie w cieniu pokrywki | Teatr 55

7 grudnia 2019 (sobota) o godz. 18.00, Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza miłośniczki i miłośników teatru – na spektakl komediowy w wykonaniu kowarskiego Teatru 55 pod znaczącym tytułem „Pożądanie w cieniu pokrywki”.  

 „Pożądanie w cieniu pokrywki” autorstwa Jacka Getnera, to sztuka o świecie iluzji, któremu wciąż ulegamy. Odpowiednio opakowany, bezczelnie sprzedaje nam nasze własne marzenia. Dajemy się  nabierać, ponieważ, bez względu na wszystko, wciąż pragniemy wierzyć, że nieosiągalne jednak jest możliwe do zdobycia.

Tego wieczoru widzowie zobaczą, jak Ten, Który Daje Szczęście zaprosi na spotkanie dwie panie, będzie miał dla nich rzecz absolutnie niezwykłą, wręcz niewiarygodną. Na Tę, Która Da Więcej czekać będzie Cudowny Zestaw Garnków, o kosmicznych wręcz właściwościach, wymarzonych i upragnionych przez kobiety. Rozpocznie się licytacja, której wyniku nikt nie jest w stanie przewidzieć…

Reżyseria: Agnieszka Jakubik

Występują: Danuta Bunij, Bogumiła Donhefner, Gracjan Kancerek.

W 2009 roku „Pożądanie w cieniu pokrywki” Jacka Getnera otrzymało wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym „Lustro, Obraz, Iluzja”, rozpisanym przez Ośrodek Teatralny Łódzkiego Domu Kultury, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Polskiego Radia oraz “Dialog”  – miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej.

Spektakl grany przez Teatr 55 wielokrotnie zapełniał po brzegi salę MOK-u w Kowarach, 7 grudnia 2019 zaistnieje okazja, by w sali widowiskowej MDK „Muflon” ocenić wagę i aktualność tematyki podejmowanej przez sztukę Jacka Getnera i Teatr 55.

Bilety w cenie 20 zł. Można je rezerwować w sekretariacie MDK „Muflon” lub pod numerem telefonu: 75 75 537 70.

Spektakl dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

loga dofinansowane z

Podobne wpisy