Muzyczne Poranki z Krokus Jazz Festiwal

W ostatni weekend września 2021 (25-26.09.21, sobota – niedziela) Jeleniogórskie Centrum Kultury „Muflon” rusza z nowym sezonem Poranków Rodzinnych 2021/2022! Wyjątkowo będą to aż dwa poranki, o charakterze bardzo muzycznym, a zostaną one zrealizowane we współpracy z muzykami Krokus Jazz Festiwal! To dopiero jest wydarzenie!

Na Porankowiczów czekają niezwykłe atrakcje: rodzinne warsztaty plastyczne z tworzenia małych instrumentów, jak zawsze nie zabraknie konkursów oraz niespodzianek.

Ale przede wszystkim będzie to piękna muzyczna przygoda! Wspólnie nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych, które pochodzą z wypraw na wieś lub nagrań archiwalnych. Pieśni będą dla nas później materiałem do improwizacji. Będziemy grać, a także bawić się tekstem i melodią, wspólnie muzykować, wymieniać się pomysłami, zaskakiwać się nawzajem.

Muzycy opowiedzą̨ też o instrumentach, na których grają: o kontrabasie, barabanie, bębenku obręczowym. 25 września spotkamy się z Sebastianem Beliah (basistą z Paryża) i Olgą Kozieł (śpiewaczką czerpiącą z tradycji od Litwy po Serbię), zaś 26 września z Buba Badjie Kuyateh; wirtuozem kory i kompozytorem, pochodzącym z  Gambii.

Pamiętajcie, z JCK Muflon cała rodzina wychodzi radosna i pełna wrażeń! Zapraszamy gorąco! Ze względu na obecne obostrzenia, ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp: 30 zł za dwa dni. Bilety dostępne na https://www.bilety.jck.pl/

Poranek poprowadzą: Agnieszka Gierus i Agata Makutynowicz.

Podobne wpisy