|

Mamy dofinansowanie z Programu na 100 Niepodległa!

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie, jako jedna z trzech instytucji na Dolnym Śląsku, otrzymał dofinansowanie z Fundacji BGK – Program na 100 Niepodległa. Na konkurs wpłynęło ponad 800 wniosków z całego kraju, a Fundacja BGK nagrodziła 55 najlepszych projektów w pierwszej ścieżce, która obejmuje zajęcia lub warsztaty o tematyce historycznej.

Dzięki dofinansowaniu, we wrześniu bieżącego roku MDK „Muflon” będzie realizować projekt pod nazwą Historia łączy pokolenia. W ramach działania, Zespół Sybiraczki i Kresowianie spotka się z dziećmi i młodzieżą z jeleniogórskich szkół.

Edukacyjno-artystyczne spotkania będą obejmować wspomnienia osób, które doświadczyły losu zesłańca, wspólne śpiewanie i naukę pieśni patriotycznych oraz sybirackich, a także warsztaty tworzenia wycinanek kresowych. Efekty spotkań będzie można obejrzeć w reportażu zatytułowanym „Spotkanie pokoleń”.

Finałową częścią projektu będzie impreza „Sybiraczki i Goście” (spotkanie grup śpiewaczych z Jeleniej Góry i okolic oraz uczniów biorących udział w projekcie). W trakcie spotkania pokazany zostanie reportaż „Spotkanie pokoleń”, odbędą się występy zespołów folklorystycznych oraz uczta „Smaki Kresów”, przygotowana przez członkinie i członków zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”.

Tym samym działania te wpisują się w kalendarz miejskich uroczystości z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Fundacja_BGK_logo 1logo 100_kolorProjekt dofinansowany przez Fundację BGK w Konkursie „Na 100 Niepodległa”

Podobne wpisy