|

Sybiraczki i ich goście

29 września 2017 (piątek), o godz. 13.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego na 1 października, odbędzie się uroczysty koncert grup śpiewaczych pt. „Sybiraczki i ich Goście”.

Wystąpią zespół „Sybiraczki i Kresowianie”, a także zaproszone przez ten zespół, grupy śpiewacze z regionu: Agat z Jeleniej Góry, Kresowy Płomień z Pielgrzymki, Dziwiszowianki, działające w gminie Jeżów Sudecki, Bolczowianie z Janowic Wielkich, Bolkowianie z Bolkowa oraz zespół Szarotki.

Działalność zespołu Sybiraczki i Kresowianie jest wzorcowym przykładem aktywności seniorów, gdyż nie tylko spotykają się oni w MDK “Muflon” na cotygodniowych próbach, ale również biorą czynny udział w wielu uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występują w domach pogodnej starości, szpitalach, na rzecz osób niepełnosprawnych, współpracują ze szkołami, przekazując młodemu pokoleniu takie wartości, jak patriotyzm i miłość do ojczyzny, ale przede wszystkim aktywizują osoby starsze z Jeleniej Góry oraz integrują ze sobą lokalne zespoły.

Piątkowy koncert to ważne spotkanie dla twórczego senioralnego środowiska, ponieważ tego dnia seniorzy mają okazję zaznaczyć swoją obecność na kulturalnej mapie regionu, podsumują efekty swoich przedsięwzięć oraz, w serdecznej atmosferze, wymienią się doświadczeniami.

Repertuar koncertu przewiduje bogatą gamę utworów: od pieśni sybirackich, kombatanckich i patriotycznych, poprzez piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe (w tym religijne), po piosenki z historii polskiej muzyki rozrywkowej, a nawet pochodzące z folkloru górali żywieckich.

Koncert jest realizowany w ramach cyklu „Scena Bliżej Nas”.

Wydarzeniu patronuje Pan Prezydenta Miasta Jelenia Góra Marcina Zawiła, a finansowo i rzeczowo wspierają Panie Posłanki na Sejm: Zofia Czernow i Marzena Machałek. Wśród sponsorów, dzięki którym ma miejsce to spotkanie są: Nieruchomości Stępień, Dyrektor Związku Gmin Karkonoskich Pan Witold Szczudłowski, Rotary Klub Jelenia Góra, Okna Plast oraz Pani Regina Chrześcijańska – AD REM.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.
Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Podobne wpisy