Czas w kwadracie | grupa Π-art

8 lutego 2023 (środa), o godz. 17.00 JCK Muflon zaprasza na otwarcie wystawy grupy artystycznej Π-art. W Galerii Muflon zagoszczą prace, które łączy wspólny temat. Indywidualne realizacje konkretnego tematu z pewnością ucieszą oko odbiorców oraz zaskoczą nieograniczoną wyobraźnią twórczyń i twórców tej grupy.
Grupa twórcza Π-art istnieje od 2014 roku, jest kierowana przez artystkę plastyk Emanuelę Czujowską; zrzesza osoby z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Karpacza oraz okolic; te, które oddały serce wielu odmianom sztuki.
Członkinie i członkowie Π-art’u to artystki oraz artyści zarówno ze średnim i wyższym wykształceniem artystycznym, jak też i amatorskim. Część z nich uczestniczy w działaniach pracowni plastycznych: w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wszyscy mają też różny staż i doświadczenia malarskie.
Działalność grupy skupia się na promocji nie tylko już uznanych w regionie twórców, ale stawia sobie za cel pomoc w budowaniu dorobku twórczego tym, którzy zaczynają dopiero swoją życiową przygodę ze sztuką – na poważnie.
Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.
Wystawa „Czas w kwadracie” w Galerii Muflon potrwa do 31 marca 2023. Wstęp wolny.

Podobne wpisy