|

Zwykłe portrety niezwykłych ludzi – wystawa fotografii Ewy Andrzejewskiej

Zapraszamy 15 października, w środę, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Ewy Andrzejewskiej pt.„ Zwykłe portrety niezwykłych ludzi”.

“Każdy, kto spotkał się z fotografią Ewy Andrzejewskiej ma wrażenie, że na pewno widział już kiedyś te zdjęcia. Niewielkie formatowo, często sepiowane, sprawiają wrażenie fotografii ze starej szuflady, są nieco “staroświeckie” jakby znalezione w antykwariacie. Po wnikliwszym wpatrzeniu się w te niewielkie prace okazuje się, że cechuje je niezwykła prostota wykonania wzmagająca ich oddziaływanie. Zdjęcia wykonane są perfekcyjnie pod względem kompozycyjnym, rozmieszczenie w nich głównych akcentów jest przemyślane, a największym ich walorem jest światło.

Andrzejewska rozgrywa całą dramaturgię poszczególnych ujęć natężeniem i refleksami światła – nabiera to wymiaru zasadniczego, światło bowiem stanowi o istocie fotografii. W tych zdjęciach, w ich prostocie zawarta jest jakaś tajemnica, która sprawia, że zawierają one szczególnie silne elementy prawdy o świecie, w którym żyjemy.” / Marek Grygiel

Podobne wpisy