|

Publiczność zwymyślana | Teatr Karawana

20 grudnia 2019, w piątek, o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze gorąco zaprasza na dziesiątą już premierę w wykonaniu Teatru Osób Uzależnionych KARAWANA, teatru o profilu terapeutycznym, który szczęśliwie w 2019 roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Widzowie, sympatycy, rodziny i przyjaciele zespołu będą mieli szansę obejrzeć adaptację sztuki pt. „Publiczność zwymyślana”, autorstwa tegorocznego noblisty w dziedzinie literatury, Petera Handke.

W „Publiczności zwymyślanej” (org. „Publikumsbeschimpfung”), w reżyserii Tadeusza Rybickiego,  wystąpią: Bartłomiej Antonowicz, Janusz Belczyk, Beata Chłopeniuk, Anna Dymszel-Ciołek, Wernika Duchnowska, Anita Flont, Anna Jodko-Górska, Adam Marzec, Piotr Snochowski i Lesław Zamaro.

Jak mówi sam reżyser, Tadeusz Rybicki: „Spektakl ten zmusza do przełamania znanych konwencji i odrzucenia podziału na tych, którzy pokazują i tych, którzy odbierają. Jest to rodzaj instrukcji percepcyjnej dla samego siebie, by skuteczniej zacierać granice pomiędzy ważnością  tego, co czują aktorzy i tego, co odczuwają widzowie. Sam przez siebie opowiada publiczności i aktorom o rzeczywistości, taką, jaka ona jest „tu i teraz”, w teraźniejszości zastanej chwili. Spektakl także wyraźnie i dobitnie akcentuje przekaz, że w interakcjach na linii:  aktorzy – sztuka – widzowie, proces twórczy jest najważniejszy”.

Do tej pory Teatr Osób Uzależnionych „Karawana” zrealizował dziewięć premier: „Na pełnym morzu” (2009), „Ubu Król” (2011), „Podróże dookoła pokoju stołowego” (2012), „Pokój” (2013), „Bajka” (2014), „Arystofanes” (2015), „Policja” (2017), „Ceremonie śmiertelne” (2017), „Hyde Park” (2018) oraz dwa filmy: „Przekręt” (2015) i pełnometrażowy zapis spektaklu „Na pełnym morzu”, sztuki Sławomira Mrożka.

Jubileusz 10-lecia istnienia teatru umożliwia uznanie słuszności, dokonanego przez KARAWANĘ wyboru profilu jako teatru terapeutycznego. Ponadto utrwala w zbiorowej świadomości mieszkańców regionu fakt, że spontaniczne zjawiska artystyczne – osiągają trwałość i na stałe wpisują się w kulturalne życia miasta.

Grudniowe spotkanie jubileuszowe KARAWANY w sali widowiskowej MDK „Muflon” będzie swoistym podziękowaniem sobie nawzajem (aktorom, aktorkom teatru) za wspólnie spędzany czas i publiczności za przyjazny odbiór i uważną obecność na widowni. Ważne tym bardziej, że będzie okazją, by wyrazić wdzięczność wielu osobom i instytucjom za wsparcie oraz wieloletnią przyjaźń.

Wstęp bezpłatny.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

loga dofinansowane z

Podobne wpisy