Projekt pn. Polsko-Czeski Poranek Rodzinny, realizowany we współpracy z Domem Kultury Střelnice we Vrchlabi, polega na organizacji dwóch bajkowo-teatralnych spotkań dla dzieci w wieku 2-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Jedno spotkanie odbędzie się w Jeleniej Górze w MDK Muflon i poprowadzą je czescy aktorzy dla polskiej widowni. Drugie spotkanie odbędzie się w domu kultury we Vrchlabi i poprowadzą je polscy animatorzy dla czeskiej widowni.

27.09.2020 – Polsko-Czeski Poranek Rodzinny w Jeleniej Górze. Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się w Miejskim Domu Kultury “Muflon”, dla polskiej publiczności wystąpi czeska grupa teatralna z przedstawieniem dla dzieci pn. “Opowieść o zupie”. Pomimo, że spektakl będzie w języku czeskim, to język baśniowy będzie na tyle barwny i uniwersalny, że nawet najmłodsi widzowie nie będą mieć problemu ze zrozumieniem treści. Po przedstawieniu, czeska grupa teatralna przeprowadzi warsztaty artystyczne nawiązujące do tematyki prezentowanej bajki. W warsztatach wezmą udział dzieci w wieku 2-10 lat wraz ze swoimi rodzicami lub opiekunami, którzy aktywnie włączą się w twórcze działania. Aktorom towarzyszyć będą również animatorzy z Miejskiego Domu Kultury “Muflon”, którzy pomogą przełamywać barierę językową.

4.10.2020 – Polsko-Czeski Poranek Rodzinny w Vrchlabi. Podczas drugiego spotkania, które odbędzie się w domu kultury Střelnice, dla czeskiej publiczności wystąpi polska grupa animatorów z MDK „Muflon” wraz ze swoimi dziećmi. Przedstawią muzyczną inscenizację wiersza Juliana Tuwima “Rzepka”. Po przedstawieniu, polscy animatorzy przeprowadzą warsztaty artystyczne nawiązujące do tematyki prezentowanej bajki. W warsztatach wezmą udział dzieci w wieku 2-10 lat wraz ze swoimi rodzicami lub opiekunami, którzy aktywnie włączą się w twórcze działania. Aktorom towarzyszyć będą również pracownicy z domu kultury Střelnice, którzy pomogą przełamywać barierę językową.